V utorok večer sa na Hodžovom námestí v Bratislave konala demonštrácia. Na opozičnom proteste organizovanom stranou Smer-SD vystúpili viacerí politici. Opozícia a protestujúci dav volali spoločne po demisii vlády či riešeniach energetickej krízy.

Televízia odvysielala reportáž s chybným titulkom.
Zdroj: Reprofoto/ TV Markíza
Televízia odvysielala reportáž s chybným titulkom.

Televízia Markíza odvysielala v programe Televízne noviny reportáž s titulkom ,,Dezoláti v uliciach", hneď na konci vysielania správ sa však ospravedlnila.

,,Redakcia Televíznych novín sa na záver ospravedlňuje organizátorom a účastníkom protestu pred prezidentským palácom, ako aj našim divákom za chybný tematický titulok počas živého vysielania z podujatia,“ vysvetlila moderátorka.

,,Do vysielania sa dostal neúmyselne a omylom. Ďakujeme za pochopenie,“ upresnil moderátor.

Pochybenie televízie ihneď začalo kolovať internetom. Tvrdo ho okomentoval napríklad predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

,,Nazvať akéhokoľvek občana dezolátom, ktorý sa rozhodne vyjadriť svoj názor alebo protest, či vyjadriť svoj postoj účasťou na verejnom zhromaždení, je prerazením absolútneho dna, keď si uvedomíme, že to robí televízia, ktorá neustále moralizuje. Ktorá sa tvári ako morálny maják spoločnosti, tak týmto sa zaradila k absolútnemu mediálnemu bahnu. Chcem upozorniť vysielateľa, že môže podnikať na základe vôle ľudu, ktorá cez svojich zástupcov v parlamente a cez nich volenú radu pre vysielanie a retransmisiu získala licenciu a teraz tých občanov nazvala dezolátmi… Tak nech si uvedomí, že vysiela aj vďaka týmto, pre nich, dezolátom."

Za chybu sa v televízii ospravedlnili.
Zdroj: Reprofoto/ TV Markíza
Za chybu sa v televízii ospravedlnili.

So žiadosťou o reakciu sme sa obrátili aj na Televíziu Markíza, ktorá poskytla vyjadrenie Henricha Krejču.

„V priebehu vysielania včerajších Televíznych novín došlo k zlyhaniu ľudského faktora, následkom čoho sa na obraz dostal nesprávny titulok. Z neuváženého konania jedného z našich kolegov sme vyvodili dôsledky a boli urobené opatrenia, aby sa takáto situácia už nezopakovala. Zdôrazňujeme, že v žiadnom prípade nešlo o úmyselné konanie. Ešte raz sa touto cestou ospravedlňujeme organizátorom a účastníkom protestu, ako aj našim divákom," hovorí riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Na záver dodal, že na redaktora Adela Ghannama ,,sa zdvihla vlna nenávisti s rasistickým podtónom," ktorú považuje za ,,neadekvátnu a neprípustnú."

,,Chceme poukázať na to, že redaktor Adel Ghannam za vzniknutú situáciu nenesie žiadnu zodpovednosť, o predmetnom titulku vôbec nevedel, pretože chyba vznikla v redakcii," uzatvára Krejča.

Ďalšie dôležité správy

Policajný prezident Štefan Hamran (vľavo) kritizoval redaktorku Týždenníka Plus 7 Dní pre článok s Jánom Kaľavským.
Neprehliadnite

Policajný prezident Hamran verbálne zaútočil na redaktorku Plus 7 Dní. Vydavateľ reaguje