Novým šéfom Ta3 je človek od Kmotríka

Michal Gučík už nie je generálny riaditeľ spravodajskej televízie Ta3. V pozícii ho nahradí riaditeľ spoločnosti Slovenská Grafia Martin Ilavský. Informoval o tom blog O médiách, pre ktorý to mali potvrdiť Gučík aj nový šéf Ta3.

Médiá po prvýkrát spomenuli možný odchod Gučíka pred dvomi týždňami. Vtedy to medzičasom bývalý riaditeľ televízie potvrdiť ešte nechcel. Spravodajské servery špekulovali o jeho prechode do politiky, napríklad na na pozíciu ministra. Tú však s najväčšou pravdepodobnosťou obsadí Marek Maďarič. 

Novým šéfom Ta3 je človek od Kmotríka

Gučík vydržal na pozícii riaditeľa Ta3 približne rok – do televízie prišiel v januári minulého roka. Pod jeho vedením sa uskutočnila výrazná zmena grafiky, ktorá tiež dostala nové štúdio a internetové sídlo.

Krátko po jeho príchode skončili v televízii šéf spravodajstva a publicistiky Richard Dírer a jeho zástupkyňa Nora Gubková. Gučíkovo meno figurovalo počas jeho pôsobenia v Ta3 v súvislosti s kauzou odpočúvania ľudí z médií Vojenským obranným spravodajstvom. Spravodajské služby ho mali odpočúvať pre podozrenie z ekonomickej trestnej činnosti, uviedol v novembri minulého roka denník Sme.

Nový šéf Ta3 Martin Ilavský prichádza z bratislavskej tlačiarenskej spoločnosti Slovenská Grafia. Predsedom jej dozornej rady je podnikateľ Ivan Kmotrík, ktorý je okrem iného predseda predstavenstva Grafolal Group – tá je jediným spoločníkom firmy C.E.N., držiteľa vysielacej licencie Ta3.

Ilavský bol tiež do konca januára 2008 v orgánoch reklamnej agentúry Euro RSCG New Europe (v súčasnosti Artmedia New Europe). V rovnakom čase do predstavenstva nastúpil Gučík, ktorý vo firme figuroval podľa obchodného registra do septembra 2009.

Podľa blogu O médiách Ilavský odovzdá výkonnú funkciu v Slovenskej Grafii, v predstavenstve ešte istý čas ostane. Grafiu bude dočasne viesť jej ekonomický riaditeľ. 

Martin Ilavský (1970) absolvent odboru polygrafia a aplikovaná fotochémia na Chemicko-technologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Bol riaditeľom reklamnej agentúry Euro RSCG (v súčasnosti Artmedia New Europe). V januári 2004 sa stal generálnym riaditeľom, neskôr aj predsedom predstavenstva tlačiarenskej spoločnosti Slovenská Grafia, kde chce ostať istý čas aj po nástupe na riaditeľskú stoličku Ta3.