Šiesty hrací deň na Majstrovstvách sveta v hokeji 2022 priniesol v stredu aj napínavý zápas Slovenska a Švajčiarska, ktorý sa prejavil aj v číslach sledovanosti stanice Šport patriacej do skupiny Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) v rámci cieľovej skupiny 12+.

Rapídny nárast sledovanosti

Prvú tretinu zápasu slovenských hokejistov, ktorá skončila nerozhodne 1:1, si nenechalo ujsť 549-tisíc športových fanúšikov s vysokým trhovým podielom až 31 percent.

Stav nad pol milióna divákov sa držal aj počas relácie Štúdio MS v hokeji 2022 a rapídne sa zvýšil s druhou tretinou, keď zápas s napätím sledovalo až 747-tisíc divákov s trhovým podielom 36,5 percenta. Hokejový duel sa však vyvíjal priaznivejšie pre švajčiarskych hokejistov, ktorí po druhej tretine vyhrávali nad Slovenskom 3:2.

Stanica Šport si udržala diváka aj počas tretej tretiny zápasu, ktorý uvidelo 706-tisíc divákov s trhovým podielom 34,4 percenta. Po športovom stretnutí však sledovanosť relácie Štúdio MS v hokeji padla na 227-tisíc divákov.

V stredu sa darilo aj šou Bez servítky, ktorá priniesla Televízii Joj 244-tisíc divákov s 21,8-percentným trhovým podielom. Úspech mali aj Oteckovia, ktorí tiež dosiahli métu cez 200-tisíc divákov a aj relácia Duel z produkcie RTVS, ktorú si nenechalo ujsť 186-tisíc divákov.

Šou, krimi noviny a ďalšie prípady

Stredajšie rebríčky v rámci cieľovej skupiny 12 až 54 rokov sa mierne líšili. Okrem už spomínaného hokejového zápasu Slovenska a Švajčiarska patrili k úspešným programom aj relácia Reflex z produkcie TV Markíza (80-tisíc divákov) či Rodinné prípady (54-tisíc divákov).

Televíziu Joj určite teší úspech Krimi novín (124-tisíc divákov), či šou Bez servítky (110-tisíc divákov), alebo aj Novín TV Joj (106-tisíc divákov).

Ďalšie dôležité správy

Seriál Nemocnica
Neprehliadnite

Seriál Nemocnica s viac ako pol miliónmi divákov, do Top 5 aj Oteckovia či Lekárka z ostrova