Majstrovstvá sveta v hokeji 2022 pokračovali v pondelok štvrtým hracím dňom, v ktorom sa predstavila aj slovenská hokejová reprezentácia v dueli s hokejistami Kanady. Zápas vysielal kanál Šport patriaci verejnoprávnemu Rozhlasu a televízii Slovenska.

Najvyšší trhový podiel dňa

Úvodnú tretinu zápasu si nenechalo ujsť 237-tisíc divákov s trhovým podielom 52,2 percenta. Počas prestávky kanál vysielal reláciu MS 2022 - štúdio, ktorú sledovalo už 272-tisíc ľudí.

Najvyššie čísla a vôbec celého vysielacieho dňa prišli počas druhej tretiny, keď 340-tisíc športových fanúšikov s napätím pozeralo na zápas Slovenska s Kanadou. V tom čase sa zrodil aj najvyšší trhový podiel dňa, a to až 59,2 percenta.

Za stavu 3:1 pre Kanadu po druhej tretine sa počet divákov mierne znížil na 313-tisíc, ale s treťou tretinou opäť stúpol na číslo 333-tisíc. Štúdio MS 2022 po tretej tretine zápasu sledovalo už len 141-tisíc divákov.

Hranica súperila s Hornou Dolnou

Konkurenčné televízie sa počas pondelka presadili aj vďaka komediálnym seriálom. Úspešnejší však bol seriál Hranica, ktorý priniesol Televízii Joj 153-tisíc divákov s trhovým podielom 16,4 percenta. O 30-tisíc menej ľudí si radšej pozrelo ostatný diel seriálu Horná Dolná, ktorý išiel v Televízii Markíza.

Vyššiu sledovanosť zaznamenali aj iné programy ako seriál Oteckovia (109-tisíc divákov), šou Bez servítky (111-tisíc divákov) či zábavná relácia Inkognito (103-tisíc divákov).

Pozrite si naše denné rebríčky programov:

Ďalšie dôležité správy

Na snímke je Craig Ramsay a slovenskí hokejisti počas druhého zápasu základnej skupiny MS 2022, v ktorom nastúpili slovenskí hokejisti proti Nemecku.
Neprehliadnite

Tretiu tretinu duelu s Nemeckom sledovalo takmer 450-tisíc divákov, úspech malo aj Nové bývanie