Spoločnosť Meta zvažuje, či obnoví bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi účet na sociálnej sieti Facebook, ktorú firma prevádzkuje. Uviedla to v pondelok stanica CNN s odkazom na zdroje v spoločnosti.

Postup predstavil Nick Clegg

Záležitosťou sa zaoberá špeciálna komisia, ktorá rozhodne v priebehu niekoľkých týždňov. Facebook v súvislosti s útokmi na sídlo amerického Kongresu z januára roku 2021 Trumpovi zakázal účet na neurčito, neskôr opatrenie zmiernil na najmenej dva roky.

Otázkou, či Trumpovi účet obnoviť, sa v spoločnosti Meta zaoberá tím ľudí z rôznych oddelení. Postup už predtým predstavil bývalý britský vicepremiér a súčasný vysoký manažér americkej spoločnosti Nick Clegg.

,,Ak zistíme, že stále existuje vážne riziko pre verejnú bezpečnosť, tak obmedzenie predĺžime na určitú dobu, a riziko budeme znova vyhodnocovať, kým nepominie," uviedol Clegg.

Významný kanál pred prezidentskými voľbami

Sociálna sieť zakázala bývalému prezidentovi účet bez časového obmedzenia, neskôr svoje rozhodnutie zmenila na najmenej dva roky. Tie uplynú v sobotu. Podľa stanice CNN je ale takmer isté, že dovtedy Meta žiadne rozhodnutie neurobí. Rozhodnutie o tom, či Trumpovi účet obnoví, Meta oznámi ,,v najbližších týždňoch," povedal CNN hovorca spoločnosti Andy Stone.

Po zmene vlastníka vyjadrila ochotu obnoviť účet Trumpovi aj sociálna sieť Twitter. Bývalý prezident ale dal najavo, že o návrat na túto platformu nestojí.

Podľa stanice CNN na Facebooku sledovalo Trumpa zhruba 34 miliónov ľudí a pre bývalého amerického prezidenta by sa tak mohlo ísť o významný komunikačný kanál pred prezidentskými voľbami, v ktorých chce znova kandidovať. Na sieťach Instagram, ktorá taktiež patrí americkej firme, mal Trump zhruba 23 miliónov priaznivcov.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

NITRA: Výstava „Prísne tajné!“ a „Praha objektívom tajnej polície“

Výstavy „Prísne tajné!“ – výstava o dejinách ŠtB na Slovensku a „Praha objektívom tajnej polície“, ktoré su divákom sprístupnené v Ponitrianskom múzeu v Nitre. Nitra, 21. september 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Neprehliadnite

Britská stanica natočila príbeh britského poslanca, ktorý bol agentom Štátnej bezpečnosti