Skupina Markíza získala vysielacie práva na záverečné turnaje futbalových EURO 2024 aj EURO 2028. Najbližší šampionát sa bude konať v Nemecku od 14. júna do 14. júla 2024, hostiť ho bude desať miest - Berlín, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt nad Mohanom, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Lipsko, Mníchov a Stuttgart.

Na snímke Ondrej Duda sa teší z gólu počas zápasu kvalifikácie Majstrovstiev sveta vo futbale 2022 medzi Slovensko a Slovinskom
Neprehliadnite

RTVS stratila práva na zápasy futbalovej reprezentácie až do roku 2028

„Sme veľmi hrdí na to, že sa nám pre Slovensko podarilo získať exkluzívne vysielacie práva na EURO 2024 a EURO 2028. Divákom televízií Markíza a Dajto tak budeme môcť sprostredkovať výnimočné futbalové zážitky. Bude to naozaj fantastická udalosť pre všetkých fanúšikov,“ povedal v tlačovej správe Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Tá do svojho vysielania zaradí priame prenosy zo všetkých duelov. EURO 2024 ponúkne spolu 51 zápasov, finále sa uskutoční v Berlíne alebo Mníchove.

ta3
Neprehliadnite

TA3 na predaj. Spravodajskú televíziu chce kúpiť Blueberg Media

Organizátori predstavili už aj logo turnaja, inšpiráciou preň bol dizajn strechy Olympijského štadióna v Berlíne a obsahuje farby vlajok všetkých 55 členov Európskej futbalovej únie (UEFA). O tom, ktorá krajina, či krajiny zorganizujú ME 2028, by sa malo rozhodnúť najneskôr v septembri 2023.