Vďaka dohode medzi UEFA a AMC Networks International - Central and Northern Europe, ktorá prevádzkuje Sport1 a Sport2, budú v rokoch 2022 až 2028 na Sport1 exkluzívne vysielané slovenské futbalové zápasy naživo. Navyše, AMC zabezpečila balík zápasov európskej kvalifikácie a zápasov Ligy národov UEFA na ďalších šesť rokov. Informuje o tom portál televízie Sport1

Na televíznych programoch si budete môcť najbližších šesť rokov naživo pozrieť 30 zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie. Ako sa ďalej na webe uvádza, balíček bude zahŕňať kvalifikačné zápasy UEFA EURO 2024 a UEFA EURO 2028, ako aj FIFA majstrovstvá sveta 2026 či priateľské zápasy Ligy národov UEFA. Slovenská reprezentácia sa prvýkrát objaví na Sport1 v júni 2022, kedy odštartuje Liga národov UEFA 2022-23. Žrebovanie sa uskutoční 16. decembra vo švajčiarskom Montreux.

Budú vysielať všetky zápasy UEFA

Okrem iného AMC NI CNE predĺžila spoluprácu s UEFA do roku 2028 na všetky ostatné kvalifikačné zápasy a zápasy Ligy národov UEFA. To znamená, že počas nasledujúcich šiestich rokov budú Sport1 a Sport2 naďalej kanálmi na Slovensku a v Českej republike, ktoré budú vysielať všetky zápasy UEFA v rámci zápasov národných tímov UEFA. Jedine na týchto kanáloch si budete môcť pozrieť najsilnejšie národné tímy v Európe. Balíček bude obsahovať celkovo 1 500 zápasov.

Reakcia AMC

„Sme nesmierne hrdí, že môžeme aj pred slovenskými televíznymi obrazovkami povzbudzovať slovenských reprezentantov. Tešíme sa, že sa im darí v kvalifikačných kolách a v Lige národov UEFA! Táto akvizícia je pre nás obrovským prínosom. Ďalej zvýši počet nami vysielaných lokálnych televíznych futbalových zápasov na Slovensku, ale aj v Českej republike," komentoval Marcel Mareš, Country Manager AMC NI.

Prvá časť očkovacej lotérie Zdravie je výhra.
Neprehliadnite

Byť zaočkovaný nie je výhra, aspoň nie na RTVS