So seriálmi tento rok Markíza vyrukovala vo veľkom, po Oteckoch, Susedoch či Detektívovi Dušovi nasadí ďalší premiérový titul Milenky. Prvý raz pôjde v piatok 2. marca o 20:30.

Aj tento seriál nakrúcala Markíza podľa zahraničnej licencie – odvíja sa od formátu Mistresses, ktorý distribuuje BBC Worldwide.

Milenky sú plne verné svojmu názvu – dej je o štyroch kamarátkach – tridsiatničkách, ktoré prežívajú spleť vzťahov. Často sú pritom neverné svojim partnerom, prípadne iní muži či ženy podvádzajú svojich partnerov s nimi.

Vzťahová dráma nesie hlavne prvky romantiky, cieli na diváčky v produktívnom veku, ktorým ponúka modernú „telenovelu“ – mix vzťahových zápletiek a osudov kamarátok. Seriál pôvodne uviedla britská BBC na svojej hlavnej stanici v roku 2008.

Známy je aj reboot seriálu, o ktorý sa postarala americká televízia ABC. Tá seriál rozšírila na 52 častí. Štyri série po 13 častí sa vysielali v rokoch 2013 – 2016. Americká verzia šla tiež v Kanade, Austrálii, ale aj vo Veľkej Británii.

Hlavné postavy v slovenskej verzii stvárnili Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková. Markíza seriál uvádza v programe s podtitulom „Štyri ženy. Štyri tváre lásky“. 

Markíza nasadí seriál Milenky, pre premiéry Hornej Dolnej má nový slot

Zdroj: Markíza

„Lekárka Kristína (A. Lišková) trpí stratou svojho milovaného a v jej živote sa objavuje jeho dospelý syn Tomáš (Noël Czuczor), ktorý pátra po otcovom tajomstve. Právnička Zuzana (G. Marcinková) je šťastne vydatá, ale začína ju priťahovať jej kolega Filip (Marián Mitaš). Miša (Z. Norisová) dostane šek na výplatu poistky po manželovi, s ktorého záhadným zmiznutím sa stále nedokáže vyrovnať. Nezávislá Sandra (T. Pauhofová) sa zoznamuje s Jurajom (Marek Geišberg), ktorý má tesne pred svadbou s bohatou nevestou,“ píše Markíza v anotácii.

Od marca nasadzuje do štruktúry televízia aj nové časti Hornej Dolnej. Zo štvrtkových večerov vypadne podpriemerne fungujúca kriminálka Detektív Dušo. Markíza z nej stihne odvysielať sedem častí, tvrdí, že viac neplánovala.

Hornej Dolnej pôvodne patril pondelkový slot, kde sa vysielala aj tento rok v reprízach. V pondelok ale Markíze nadštandardne fungujú Susedia, ktorým televízia slot ponechá. Po sitkome bude vysielať filmové komédie. 

Horná Dolná sa tak vráti 1. marca o 20:30. Vo štvrtkovej štruktúre bude naďalej nadväzovať o 21:40 kvízšou Dobre vedieť!.

Markíza zatiaľ v programe na prvé marcové dni nemá formát Najväčší víťaz, ktorý už promuje vo vysielaní. Naopak, ešte koncom februára – v poslednú nedeľu v mesiaci – nasadí novú sériu Superstar.