Markíza zatiaľ nespresnila, kedy presne šou nasadí, v prvých upútavkách avizuje, že „čoskoro“.

Vzhľadom na aktuálnu programovú štruktúru je možné, že s novinkou ráta v utorkovom prime-time, kde momentálne vysiela formát Šťastný domov. Na jeseň v slote Markíze fungoval iný program o chudnutí – Extrémne premeny.

V upútavke Markíza predstavila moderátorku programu, ktorou bude spíkerka Rádia Expres a bývalá účastníčka Superstar Monika Zázrivcová. V minulosti sa mala stáť tvárou kvízšou RTVS Čo ja viem, no voľba napokon padla na mužského moderátora – Marcela Merčiaka.

Markíza už promuje novú šou Najväčší víťaz, predstavila moderátorku

Monika Zázrivcová Zdroj: TV Markíza

Najväčší víťaz vzniká podľa amerického formátu NBC The Biggest Loser. V minulosti ho už na slovenskom trhu adaptovala Slovenská televízia pod názvom Supertelo. Moderovala ho Iveta Malachovská.

Aj Markíza sa bude držať základného princípu šou, v ktorej bude 18 súťažiacich zhadzovať prebytočné kilá pod vedením fitnes trénerov. Do tejto úlohy televízia angažovala Soňu Sedlačkovú a Janyho Landla, lekársky dohľad bude mať doktor Boris Bajer.

„Súťažiaci spoločne absolvujú štvormesačný kemp a diváci budú mať možnosť sledovať ich dobrodružnú cestu ku krajšiemu telu a k väčšej spokojnosti so samým sebou,“ avizuje Markíza.

O titul Najväčší víťaz bojujú účinkujúci rozdelení do dvoch tímov: červeného a modrého. Hrajú nielen za tím, ale predovšetkým za samých seba. Hlavnou motiváciou je okrem lepšej postavy finančná výhra 50-tisíc eur, ktorú získa len víťaz.

Raz do týždňa absolvujú tímy Výzvu, v rámci ktorej budú hrať o výhodu do ďalšej hry. Každý týždeň sa tímy vážia. Ten, ktorý súhrnne schudne menej, musí spomedzi seba vylúčiť jedného člena.

Formát The Biggest Loser distribuuje spoločnosť Endemol Shine. Reality šou debutovala na americkom trhu v roku 2004, na NBC išlo už 17 sezón. Lokálne verzie vznikli vo viac než 30 krajinách.