V aktuálnych plánov na budúci rok počíta Markíza so štvrtou sériou imitačnej speváckej šou Tvoja tvár znie povedome. Zámer vrátiť formát Endemolu v roku 2018 avizoval šéf televízie Matthias Settele už skôr.

Druhým veľkým projektom pre hlavnú sezóne je Superstar, ktorú robí Markíza opäť s Novou. Televízie už do speváckej súťaže od FremantleMedia začali pred niekoľkými týždňami hľadať účinkujúcich. Superstar sa vráti po trojročnej prestávke. Program rovnako ako Tvoju tvár režíruje pre Markízu Pepe Majeský.

Markíza v budúcom roku uvedie aj pripravovaný denný seriál Oteckovia. Komediálny príbeh vzniká podľa argentínskej predlohy. Vysielať sa bude v podvečeroch počas pracovných dní. Réžiu mali na starosti Adriana Totíková a Vlado Fischer. Hlavné postavy stvárnia Vladimír Kobielsky, Branislav Deák, Filip Tuma a Marek Fašiang. V ženských rolách sa predstavia Monika Hilmerová, Zuzana Mauréry či Natália Puklušová.

Markíza v roku 2018: Seriál s Pauhofovou, návrat Susedov aj Tvojej tváre

Oteckovia Zdroj: TV Markíza

„Marek, Vlado, Alex a Tomáš sú štyria moderní muži a oteckovia, majú deti v rovnakom veku, ktoré chodia do tej istej materskej školy. Okrem škôlkarov niektorí z nich vychovávajú aj tínedžerov, takže rodičovských starostí majú viac než dosť. Našim oteckom však nechýba zodpovednosť a snaha nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. Zaujímavé tiež bude sledovať, ako sa na metódy ich výchovy pozerajú ženy, ktoré ich obklopujú,“ píše v anotácii Markíza.

Do vysielania v roku 2018 pôjde aj romantický seriál Zamilované. Formát naň – Mistresses (Milenky) - Markíza kúpila od BBC Worldwide, ktorá námet predala aj do USA či Ruska. Réžiu zverila Jakubovi Kronerovi. Hlavné postavy stvárnia Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková.

„Nový romantický seriál ukazuje životy štyroch priateliek – právnička, lekárka, realitná maklérka a žena v domácnosti – vo veku medzi 30-40 rokov, ktoré sú plné protikladov. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej ceste životom, ktorou prechádzajú spoločne a sú si navzájom veľkou oporou. Seriál je plný dramatických zvratov, napätia (niekedy až s prvkami krimi), ale aj vtipných situácií a láskavého humoru,“ charakterizuje novinku televízia.

Markíza v roku 2018: Seriál s Pauhofovou, návrat Susedov aj Tvojej tváre

Zamilované Zdroj: TV Markíza

Po úspechu kriminálky Rex sa Markíza pripravuje na nakrúcanie ďalších častí, seriál teda dostane druhú sériu. Pokračovať bude aj Horná Dolná.

Markíza by v budúcom roku mala vytiahnuť aj ďalší komediálny seriál Kuchyňa, ktorý avizovala už na tohtoročnú jeseň. Vznikol podľa úspešného ruského seriálu, v slovenskej verzii sa dej odohráva v prostredí typickej horskej koliby s vtipnými postavičkami. V seriáli si zahrali Samuel Spišák, Gabriela Marcinková, Martin Dejdar, Monika Hilmerová, Juraj Kemka či Lukáš Latinák.

„Hlavný hrdina Michal (Samuel Spišák) je mladý a talentovaný kuchár, ktorý rozbieha svoju kariéru v exkluzívnej bratislavskej reštaurácii. Na dôležitej akcii spôsobí trapas, a tak je nútený odísť. Typický mestský chalan sa odrazu ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na čo bol predtým zvyknutý. Šéfkuchár Zdeněk (Martin Dejdar) vedie skutočne výbornú reštauráciu so slovenskými špecialitami a Michal dostane šancu znova a postaviť do kuchyne,“ píše Markíza.

Veľký návrat čaká v novom roku Susedov, ktorých nové časti začala Markíza nakrúca v októbri. Sitcom sa do vysielania vráti po 11 rokoch s pôvodným obsadením v réžii Petra Marcina a Andyho Krausa.

Pokračovať budú aj šou Dobre vedieť!, Chart Show a Kredenc. Markíza má v brožúre aj desiatu sériu Farmy, ako aj nové časti licencovanej šou o premenách O 10 rokov mladší, reality šou Šťastný domov, Zámena manželiek a Svokra. Vo vysielaní televízia počíta aj s Rodinnými prípadmi a Policajnými prípadmi.

Je možné, že v realite sa ponuka Markízy môže líšiť – televízie na vývoj na trhu spravidla pružne reagujú. Aj na tento rok Markíza pôvodne avizovala novú sériu Hlasu Česko Slovenska alebo novú kriminálku Detektív Dušo, ale do vysielania nešli. Naopak nasadených bolo niekoľko formátov, ktoré v prehľade absentovali. 

Naopak v príprave má televízia aj ďalšie novinky ako šou Do roka a do dňa podľa úspešného britského formátu. V minulých mesiacoch kúpila aj licencie k zábavným programom Youre Back In The Room či Lip Sync Battle.

Z filmovej ponuky avizuje Markíza na budúci rok snímky Mad Max: Zbesilá cesta, V srdci mora, PAN: Cesto do Krajiny-nekrajiny, Hotel Transylvánia 2, Jack Reacher: Nevracaj sa, Legenda o Tarzanovi, xXx: Návrat Xandera Cagea, Husia koža, Monster Trucks, 47 metrov a české filmy Muzzikanti a Špunti na vodě.

Z premiérových seriálov prinesie Markíza americké novinky Smrtonosná zbraň a Križovatka smrti. Obe vznikli podľa známych filmových sérií. Na Doma pôjdu zo seriálov druhý séria Cudzinky (Outlander II.) či britsko-kanadská mysteriózna kriminálka Houdini & Doyle. Dajto prinesie premiérové seriály Mŕtvy bod (Blindspot) a Timeless z produkcie NBC a nové série Myšlienok vraha (Criminal Minds), Poslednej lode (The Last Ship), Gothama a Prvých 100 (The 100).