Markíza nasadenie novej Superstar potvrdila v programových plánoch na nasledujúce týždne. Spevácku šou odštartuje v poslednú februárovú nedeľu, v programe má vyhradených 120 minút. Nova bude Superstar vysielať v sobotnom prime-time, televízie sa zosynchronizujú až pri živých prenosoch. 

V slote o 22:30 po Superstar uvedie Markíza od 25. februára premiéru amerického seriálu Križovatka smrti, reboot známej série filmov s Jackiem Chanom.

Nedele Markízy vo februári teda budú nejednotné – 4. a 18. februára ráta televízia v prime-time s filmami (Útok na Biely dom, Equalizer), 11. februára uvedie novú šou s Adelou Vinczeovou a Danom Danglom 2 na 1, pričom zatiaľ neavizuje jej ďalšie časti a v závere mesiaca začne so Superstar.

Konkurentom pre Superstar bude na Joj šou V siedmom nebi, ktorá pokračuje s premiérovými dielmi od 18. februára. Konfrontáciu Superstar a V siedmom nebi si už Markíza a Joj vyskúšali na jeseň 2015, ustúpila napokon Joj, ktorá svoj nákladný formát počas sezóny presunula na štvrtky. 

Spevácku šou robí Markíza s Novou piatykrát, prvý raz to bolo v roku 2009. Súťažiacich do nového ročníka Superstar začali televízie verbovať vlani na jeseň.

Začiatkom roka sa začalo s nakrúcaním kastingových kôl, súťažiacich v nich ako obvykle hodnotí štvorčlenná porota. V nej sú traja nováčikovia – Paľa Haberu doplnili Ben Cristovao, Katarína Knechtová a Matěj Ruppert.

Markíza s Novou zatiaľ nepotvrdili mená moderátorov aktuálnej série. Režisérom je rovnako ako naposledy Pepe Majeský. Víťazovi televízie sľubujú výhru 75-tisíc eur.

Superstar vysielajú Markíza s Novou na základne licencie od FremantleMedia. Pôvodne u nás formát priniesla verejnoprávna Slovenské televízia, ktorá premiérový ročník Slovensko hľadá Superstar uviedla v roku 2004.

Finále prvej Superstar z apríla 2005 je dodnes na Slovensku najsledovanejším programom v histórii (1,832 milióna divákov) – peoplemetrové meranie sa u nás oficiálne začalo krátko predtým ako prišla licencovaná spevácka šou, v októbri 2004.