Usporiadatelia maratónu v New Yorku chystajú priamy prenos na internete. Ako prvá zo šestice maratónov elitnej série World Marathon Major budú preteky prenášať naživo v mobilnej aplikácii. Chcú tým prilákať mladšie publikum. Ľudia si budú môcť vyberať, čo z pretekov chcú aktuálne sledovať.

Záujem o mobilnú aplikáciu

Newyorský maratón sa uskutoční 6. novembra. Televízny prenos by sa mal vysielať do viac ako pol miliardy domácností po celom svete, ale ten internetový sa zameriava na ľudí, ktorí sa k tomuto televíznemu signálu nedostanú. Prenos by mohol tiež zásadne zvýšiť záujem o stiahnutie mobilnej aplikácie závodu.

Diváci budú môcť prepínať medzi mužskými a ženskými pretekmi, prípadne kategóriou vozíčkarov. K dispozícii bude tiež možnosť sledovať jednotlivých bežcov. „Nič také v bežeckom športe doteraz nebolo. Myslíme si, že to udá trend pre maratóny po celom svete," uviedla Haley Priceová, šéfka športového oddelenia pre Severnú Ameriku firmy TCS, ktorá je generálnym sponzorom maratónu.

Informácie o pretekároch

Internetový prenos oceňuje aj víťazka maratónu v Bostone z roku 2018 a dvojnásobná olympionička Des Lindenová. ,,Príbehy, ktoré vzniknú na trati dlhej 26,2 míľ, dajú fanúšikom šancu dozvedieť sa niečo o pretekároch a vychutnať si detaily, ktoré nikdy predtým nevideli," povedala.

Ďalšie dôležité správy

Miniséria Matematika zločinu.
Neprehliadnite

Známy podcast bude mať aj svoju filmovú podobu, o réžiu sa postará Peter Bebjak