Už začiatkom októbra pripravila streamovacia služba Disney+ pre svojich predplatiteľov špeciál z univerza Marvelu– Werewolf by Night (Vlkolak: nočný lovec). Ide o krátky 54-minútový film, ktorý diváka naladí na prichádzajúci Halloween.

Netypický počin

Vlkolak: Nočný lovec sa vymyká typickému štýlu marveloviek. Aj keď patrí do MCU (Marvel Cinematic Universe) komunity, na ostatné filmy univerza neodkazuje. Jediný náznak na Avengerov je hneď v úvode, keď tvorcovia vysvetľujú, že vo svete superhrdinov žijú aj temnejšie sily, o ktorých väčšina ľudí netuší.

Film má byť poctou hororom z 30. rokov minulého storočia. Režírovania sa ujal oceňovaný Michael Giacchino, známy predovšetkým ako hudobný skladateľ k filmom, seriálom a taktiež videohrám.

Hlavný hrdina záporák

Snímka v čiernobielom prevedení sa sústreďuje na skupinu lovcov, ktorí sa stretnú v sídle ich zosnulého vodcu. Začína neľútostný krvavý boj o starodávnu relikviu, ktorá víťazovi dodá nesmiernu moc.

Možno týmto počinom Marvel zariskoval, no podľa recenzií sa to vyplatilo. V Česko-Slovenskej filmovej databáze si získal 69 percent a na IMDb 7,3/10 bodov. Navyše, univerzum podľa Živé.sk potvrdilo, že motív príšer rozvinie do niečoho väčšieho.

Ďalšie dôležité správy

Posledné živé vysielanie RT France 2. marca. Odvtedy diváci vidia len monoskop.
Neprehliadnite

Zakážte RT po celom svete, vyzýva Kuleba. Dôvodom je podnecovanie ku genocíde