Spoločnosť Twitter zvažuje, že pre zvýšenie tržieb predá niektoré používateľské mená. Informoval o tom denník The New York Times (NYT) s odvolaním sa na oboznámené zdroje.

Zamestnanci podľa nich túto možnosť preberajú najmenej od minulého decembra, softvéroví inžinieri debatujú o ich možnom predaji formou internetových aukcií. Nie je však jasné, či sa tento projekt uskutoční a tiež či sa plán týka všetkých užívateľských mien, alebo iba nejakej časti z nich, dodali zdroje NYT.

Odstraňovanie účtov

Spoločnosť Twitter vlani v októbri za 44 miliárd dolárov kúpil šéf automobilky Tesla Elon Musk. Ten minulý mesiac uviedol, že chce začať odstraňovať neaktívne účty a uvoľniť 1,5 miliardy používateľských mien. Hodnotu majú pritom len niektoré z nich, napríklad mená známych osôb, značiek či všeobecne populárne mená.

Prevzatie Twitteru podľa Reuters sprevádza chaos a kontroverzia. Musk od októbra znížil výdavky podniku, nariadil prepúšťanie, znížil ďalšie náklady a zastavil platby niektorým dodávateľom. Zároveň sa snažia nájsť nové cesty, ako zarobiť peniaze, pretože Twitter zažíva prudký pokles príjmov z reklamy.

Spoplatnenie modrej ikony

Twitter chce napríklad spoplatniť používanie modrej ikony označujúcej overený profil. Spoločnosť tiež podala na americkom ministerstve financií dokumenty potrebné na to, aby mohla spracovávať platby.

Musk uviedol, že má víziu a chce vytvoriť „aplikáciu pre všetko", ktorá by sa podobala čínskej platforme Wech. Tú používa viac ako miliarda ľudí na vyhľadávanie správ, prepojenie s priateľmi, vykonávanie platieb a objednávanie jedla.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

žena - počítač - notebook
Neprehliadnite

Na Slovensko mieri nová streamovacia služba, preberie zrušené tituly HBO Max