Twitter uviedol, že denne odstraňuje vyše milióna spamových účtov. Firemní manažéri to podľa agentúry Reuters oznámili na stretnutí s novinármi. Spoločnosť sa tiež snaží obmedziť činnosť škodlivých automatických robotov po tom, čo sa jej na nich pýtal miliardár Elon Musk.

Muskova hrozba

Firma stretnutie usporiadala, pretože Musk pohrozil, že si rozmyslí kúpu Twitteru za 44 miliárd dolárov. , ktorým sa na tejto sociálnej sieti zobrazuje reklama.

Twitter dnes zopakoval, že spamové účty predstavujú výrazne menej ako päť percent používateľov, ktorým sa zobrazuje reklama. Firma toto číslo verejne uvádza trvalo od roku 2013.

Náhodná kontrola

Podľa oznámenia spoločnosti kontrolu vykonávajú náhodne ručne ľudia. Používajú pri tom kombináciu verejných a súkromných dát, aby vypočítali a nahlásili akcionárom podiel spamových a robotických účtov.

Twitter povedal, že neverí, že by výpočet takýchto účtov mohol byť vykonaný externe. Vyžadovalo by to podľa neho súkromné ​​informácie. Odmietol ale komentovať typ dát, ktoré Muskovi odovzdá.

Ďalšie dôležité správy

Ako všetky bežné deti na svete: „Niektoré sú šikovné a v škole majú super prospech, iné treba do učenia naháňať,“ hovorí Daria Kimuli.
Neprehliadnite

Moderátorka Fox News tvrdí, že tehotné Keňanky nesmú voliť, Keňanom sa to nepáči