Televízia Joj do svojho vysielania zaradila český krimi-komediálny seriál Dvojka na zabitie, čím si získala najväčšiu časť divákov v rebríčku nespravodajských programov vekovej kategórie 12+. Prvú epizódu seriálu v hlavnej úlohe s Jakubom Prachařom a Sarou Sandeva si v hlavnom vysielacom čase pozrelo 251-tisíc ľudí.

Drámy a kriminálky

TV Markíza stavila na drámu. V rovnakom čase tak filmom Útek zo sekty: Boj o záchranu dcéry k obrazovkám prilákala 215-tisíc divákov. Vysoko sa dostala aj vedomostno-zábavná šou Na love, pri ktorej je vidieť, že núdzou o sledujúcich netrpí. V stredu si ju pozrelo 184-tisíc ľudí.

S veľmi tesným rozdielom sa za ňou umiestnilo jojkárske Inkognito s nižším 13,5-percentným trhovým podielom. V posledných týždňoch sa klasickým stredajším programom v hlavnom vysielacom čase Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) stala kriminálka. Vraždy v Heraulte si získali 176-tisíc divákov.

Český seriál Dvojka na zabitie sa v rebríčku nespravodajských programov kategórie 12 až 54 rokov stal najúspešnejším. Sledovalo ho 131-tisíc divákov, čím si vyslúžil 16,2 percenta trhového podielu. V rovnakom čase pozerali diváci film Útek zo sekty: Boj o záchranu dcéry. Ten videlo 113-tisíc ľudí s trhovým podielom 14,3 percenta.

Zábavný program

Top trojku uzatvára Inkognito, ktoré v trhovom podiele stratilo na film vysielaný Markízou iba 0,1 percenta. Sledovalo ho 95-tisíc divákov. Vysoký trhový podiel, 16,1 percenta, získala aj šou Na love. K obrazovkám však prilákala iba 78-tisíc ľudí.

V top päťke nespravodajských programov sa umiestnilo aj české varenie v kulinárskej šou Prestreté. I keď sa v posledných dňoch relácia nedostala vysoko, stredajšia epizóda si získala 73-tisíc divákov a rovných 15 percent trhového podielu.

Ďalšie dôležité správy

euro peniaze
Neprehliadnite

Rada pre vysielanie a retransmisiu rozdala niekoľkotisícové pokuty