V Keni vyvolalo rozhorčenie tvrdenie moderátorky americkej televízie Fox News, podľa ktorého tehotné Keňanky nemajú právo voliť. V Keni sa budú začiatkom augusta konať prezidentské aj parlamentné voľby.

Kritika názoru

Moderátorka Emily Compagnová tento týždeň v programe Gutfeld! kritizovala speváčku Katy Perry za jej názor na zrušenie ústavného práva na potraty. V jednom tweete k tomu umelkyňa napísala, že ,,ženy v USA majú menej práv ako prskavka".

,,A čo Keňa, kde tehotné ženy nemôžu vychádzať von a nemajú absolútne žiadne volebné právo?" povedala na to Compagnová.

Mylná informácia

Tento výňatok z programu začal kolovať na sociálnych sieťach v Keni a na twitteri sa stal najdiskutovanejšou témou. ,,Je to nepresná a mylná informácia a mala by byť opravená," uviedla politická komentátorka Pauline Njorogeová.

Kenská poslankyňa Esther Passarisová, ktorá sa venuje ženským právam, poprela obe tvrdenia Compagnovej. ,,Tehotné ženy dostávajú v radoch (pri volebných miestnostiach) prednosť a rodia zadarmo. Odvolajte svoje tvrdenie," odkázala do USA.

Voľby v Keni

Voľby sa v Keni budú konať 9. augusta. Zaregistrovať sa k nim môže každý dospelý občan a hlasovať môže vo všetkých typoch volieb. Roku 2017 sa v spravodajstve agentúry AFP objavila správa, že jedna žena začala pri vtedajších voľbách rodiť, keď čakala v rade. Do volebnej miestnosti sa po pôrode vrátila, aby odovzdala lístok.

Ďalšie dôležité správy

Sara v seriáli Dvojka na zabití.
Neprehliadnite

Seriál Dvojka na zabitie si získal najviac divákov, vysoko sa udržiava aj šou Na love