Americká internetová spoločnosť Twitter si najala prestížnu advokátsku kanceláriu Wachtell, Lipton, Rosen & Katz a už tento týždeň chce podať žalobu na miliardára Elona Muska kvôli jeho rozhodnutiu odstúpiť od dohody o prevzatí Twitteru. Agentúre Reuters to povedali zdroje oboznámené so situáciou.

Vynútenie dohody

Musk sa na prevzatí Twitteru za 44 miliárd dolárov dohodol tento rok v apríli. V piatok však oznámil ukončenie dohody, ktoré zdôvodnil tým, že mu spoločnosť Twitter neposkytla údaje ohľadom falošných a spamových účtov na svojej rovnomennej sociálnej sieti.

Predseda správnej rady Twitteru Bret Taylor v piatok v reakcii na Muskov krok uviedol, že Twitter bude s Muskom bojovať na súde za naplnenie dohody o prevzatí. Správna rada je podľa neho „odhodlaná uzavrieť transakciu za cenu a podmienky dohodnuté s pánom Muskom a plánuje podniknúť právne kroky na vynútenie dohody".

Najbohatší človek

Musk je šéfom automobilky Tesla a najbohatším človekom na svete. Podľa indexu miliardárov, ktorý zostavuje agentúra Bloomberg, dosahuje aktuálna hodnota jeho majetku asi 227 miliárd dolárov.

Ďalšie dôležité správy

Elon Musk Buys Social Network Twitter
Neprehliadnite

Elon Musk odstúpil od zmluvy o prevzatí Twitteru za 44 miliárd dolárov