Konzervatívna politička Liz Trussová sa v utorok stala novou britskou premiérkou, gratulácia k novej pozícii na sociálnych sieťach však žala aj istá Liz Trussellová. Obe ženy na Twitteri používajú veľmi podobné mená, čo uviedlo do omylu aj mnohých politikov, vrátane napríklad švédskej premiérky alebo britskej poslankyne. Trussellová na gratulácie odpovedala so suchým britským humorom, píše Daily Mail.

Chybne zaslané gratulácie

Na gratulácie zo Švédska mladá žena, ktorá má na profilovej fotografii rozjasaný portrét v ružových šatách, odpovedala „Už sa teším na skorú návštevu. Nachystajte mäsové guličky" s odkazom na populárny švédsky recept.

Britská poslankyňa za Zelenej Caroline Lucasová spojila svoje chybne zaslané gratulácie s jadrovou kritikou bývalého premiéra Borisa Johnsona. „Myriáda jeho chýb ohľadom covidu stála nespočetne životov a opúšťa úrad bez cti," napísala Lucasová. Keď si svoju chybu uvedomila, doplnila druhý tweet s ospravedlnením a ďalším podpichnutím vlády. Trussellová „by podľa mňa túto úlohu zvládla lepšie ako Trussová".

Príspevky boli vymazané

Na ďalšie pozvanie alebo zmienky Trussellová odpovedala napríklad „už sa chystám na stretnutie s kráľovnou" alebo „ja a kráľovná Liz (Alžbeta II.) rozhodne budeme najlepšími kamoškami". Trussellová tiež v jednom z príspevkov označila účet kráľovskej rodiny a napísala „zajtra mám voľno".

Väčšina príspevkov s chybným označením osoby po niekoľkých hodinách zmizla a už nie sú dostupné.

Ďalšie dôležité správy

Novou líderkou konzervatívcov je Liz Trussová, zároveň bude aj premiérkou Spojeného kráľovstva.
Neprehliadnite

Liz Trussová má hneď od nástupu do funkcie problémy s nízkou dôverou Britov