Na obrazovkách ČT24 sa od 11. septembra objaví aj Slovenka Jana Ďuďáková, ktorá predtým pracovala ako redaktorka ranného spravodajstva televízie Markíza. Po dlhej dobe je tak súčasťou Českej televízie aj slovenská moderátorka.

,,Divákom Newsroomu ČT24 bude od jesene prinášať napríklad informácie z krajín Vyšehradskej štvorky," píše spravodajský web na svojej Facebookovej stránke.

Jana Ďuďáková ukončila bakalárske štúdium žurnalistiky a magisterské na politológii na univerzite Komenského v Bratislave. Pol roka strávila v Austrálii na Western Sydney University, kde si popri štúdiu vyskúšala aj prípravu reportáže pre české vysielanie multikultúrneho austrálskeho rádia SBS.

Absolvovala stáž v redakcii webu tvnoviny.sk, neskôr v Rádiu Expres a v Rádiu Viva moderovala správy. V roku 2020 ju vybrali spomedzi rôznych uchádzačov z celého sveta do letnej školy novinárčiny na Oxfordskej univerzite. Od roku 2018 bola súčasťou televízie Markíza, kde pripravovala ranné spravodajstvo pre Teleráno aj reportáže do publicistickej relácie Reflex.

Ďalšie dôležité správy

TV
Neprehliadnite

Súkromní vysielatelia kritizujú návrh OĽaNO na platenie osobitného odvodu