Zrušenie odoberanie konšpiračného časopisu sa týka Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorskej knižnice v Senici, Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede a Galantskej knižnice v Galante, informuje portál Webnoviny.sk.

„Rozhodli sme o zrušení predplatného konšpiračného a propagandistického časopisu Zem a Vek v knižniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja,“ uviedol J. Viskupič.

Knižnica Juraja Fándlyho pritom v minulosti zorganizovala autogramiádu šéfredaktora titulu Tibora Rostása pri príležitosti prezentácie jeho novej knihy. Neskôr zorganizovala aj besedu s predstaviteľmi titulu, no tú zrušila po negatívnych reakciách verejnosti.

Zem a Vek sa v priebehu tohto roka rozhodli zo svojich pultov stiahnuť aj obchodné reťazce. Ešte v júni tak spravila Billa, neskôr sa po audite predávaných titulov pridalo Tesco

Z väčších reťazcov majú stále na svojich pultoch kontroverzný časopis Terno, Delia či Kaufland. „Spoločnosť Kaufland nepodporuje cenzúru tlače a ani obmedzenia slobody prejavu, preto momentálne nemá v pláne stiahnuť uvedené periodikum z predaja,“ uviedla v stanovisku spoločnosť.

Zem a Vek sa dlhodobo profiluje ako „alternatívne spravodajstvo“, svoj magazín označuje ako „geopolitický a kultúrny mesačník“. Časopis sa prezentoval množstvom kontroverzných článkov, okrem iného podsúval názory, že členstvo v NATO ohrozuje Slovákov alebo že chemoterapia je obchod so smrťou.