Billa už od júla nebude mať v regáloch s tlačou vo svojich predajniach titul Zem a Vek. Od júla jeho distribúciu vo svojej sieti stopne.

„Spoločnosť Billa je súkromný podnikateľský subjekt podnikajúci v krajine s trhovým hospodárstvom a vystupuje zásadne apoliticky. Na základe svojho obchodného rozhodnutia sa spoločnosť rozhodla vyradiť z ponuky časopis Zem a Vek,“ objasnila dôvod kroku hovorkyňa reťazca Kvetoslava Kirchnerová.

Podnet blogera vzali vážne 

Na Billu sa s kritikou obrátil cez Facebook bloger Jakub Goda. Ten na profile reťazca pred pár dňami napísal, že ho prechádza chuť na jedlo, keď vidí medzi časopismi aj konšpiračný Zem a Vek.

Billa mu zo svojho oficiálneho profilu odpísala, že sa rozhodla časopis z predaja vyradiť. „Od budúceho mesiaca ho na pultoch svojich predajní nebudeme predávať,“ uviedol reťazec v komentári k príspevku blogera.

Billa si správu sociálnych sietí riadi interne. S PR komunikáciou reťazcu na Slovensku pomáha od roku 2016 PR agentúra PRime time. V apríli tohto roka Billa vyhlásila pravidelný tender na novú PR agentúru.  

Billa mala časopis Zem a Vek v ponuke už od roku 2014. Reťazec sa priamo nevyjadril k tomu, či je rozhodnutie vyradiť časopis z ponuky trvalé alebo dočasné.

„Rozhodnutie vyradiť daný titul z ponuky bolo 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa