Podľa informácií Mediálne.sk ohlásila N. Slišková svoj odchod z Pravdy v utorok, zamestnancov denníka už o tom malo informovať vedenie vydavateľstva.

S N. Sliškovou sa zatiaľ nepodarilo spojiť, nereagovala ani riaditeľka vydavateľstva Emília Fullová. Marketingový manažér vydavateľstva Martin Ginič informáciu o Sliškovej konci nemal.

Redakciu denníka vedie N. Slišková od marca 2010, predtým pôsobila ako šéfredaktora dnes už neexistujúceho časopisu Žurnál.

Kto bude Sliškovej nástupcom, zatiaľ nie je jasné. Na poste pred deviatimi rokmi nahradila Juraja Porubského.

Dosadil ju predošlý vlastník

N. Slišková sa šéfredaktorkou Pravdy stala po zmene vlastníka denníka, ktorého kúpu v roku 2010 od mediálnej skupiny Northcliffe International, dcéry britského Daily Mail, financovala skupina J&T. V balíku bol okrem Pravdy aj inzertný portál Avízo.

Oficiálnym vlastníkom vydavateľstva Perex sa vtedy stala spoločnosť Florena s predsedom predstavenstva Karolom Biermannom, bývalým šéfom bratislavského letiska, ktorý má blízko k J&T. Okrem iného bol aj s bývalým ministrom Smeru Jánom Počiatku na jachte v Monaku v známom medializovanom prípade. V tom čase o tom písal okrem iného aj Žurnál pod Sliškovej vedením. 

Ako ľudia s reálnym dosahom na prevažne ľavicovo orientovaný denník sa v minulých rokoch spomínali aj ľudia blízki vládnemu Smeru ako Juraj Široký, Jozef Brhel či Miroslav Výboh. Tí spoločne pôsobili aj v iných biznisoch, všetci traja však vplyv na vydavateľstvo odmietali, rovnako ho v minulosti popieral samotný Perex.

Biermannova Florena vydavateľstvo napokon vlani v marci predala, novým vlastníkom sa stala česká skupina Our Media, ktorej väčšinovým majiteľom je podnikateľ a senátor Ivo Valenta. Our Media na Slovensku a v Česku vydáva aj web Parlamentné listy, profilovaný ako politický soft bulvár.

Ani po zmene vlastníka sa nemenilo obsadenie vedúcich postov v redakcii Pravdy, ako ani zameranie či vzhľad denníka. Ešte v roku 2017 prešla Pravda výrazným redizajnom webu a už pod novým majiteľom vlani spustila aj vlastnú internetovú televíziu.

Pod Sliškovej vedením čelil denník

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa