M. Šefčovič sa tento rok na titulke Pravdy objavil päťkrát – trikrát jeho meno figurovalo v hlavnom hedlajne, dva razy bol na fotografii v spodnej časti strany avizujúcej ďalšiu z tém čísla.

Na porovnanie meno iného prezidentského kandidáta či jeho fotografia sa na prvej strane Pravdy za uplynulé dva mesiace neobjavili. S jedinou výnimkou – denník použil pred týždňom meno kandidáta Roberta Mistríka, aj to v negatívnej konotácii a v rovnakom nadpise, v ktorom figuroval aj M. Šefčovič (Šefčovič zatiaľ vedie, nervozita u Mistríka, vydanie Pravdy z 19. februára 2019).

Anonymní veľvyslanci

Všetky tri tohtoročné hedlajny na titulke Pravdy o M. Šefčovičovi vyznievajú v prospech kandidáta Smeru, ktorý je lídrom doterajších predvolebných prieskumov. To však, pochopiteľne, nemôže byť argumentom pre disproporcionalitu Pravdy pri protežovaní Šefčovičovho mena.

Najnovšie vydanie Pravdy vyšlo v pondelok s komentatívnym titulkom „Najlepší zvuk vo svete by malo meno Šefčovič“. Hoci ide o názor jedného respondenta, denník ho použil v hlavnom titulku, kde vyznieva ako faktografické tvrdenie. Pri štandardných denníkoch je najväčší headline na titulke obvyklý priestor pre hlavnú spravodajskú informáciu dňa či tému čísla, no nie výrok respondenta, v tomto prípade dokonca anonymného.

Avízom Pravda začína tému, v ktorej hodnotí päticu prezidentských kandidátov z pohľadu zahraničnej politiky. Okrem M. Šefčoviča noviny píšu o R. Mistríkovi, Zuzane Čaputovej, Štefanovi Harabinovi a Bélovi Bugárovi.

Pri štvorici kandidátov si redaktor vystačil s vlastným hodnotením kandidátov, ktoré doplnil o niektoré ich výroky (dalo by sa to chápať vzhľadom na podtitul článku „Denník Pravda hodnotí päť vybraných uchádzačov...). Výhradne pri M. Šefčovičovi sa ale novinár 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa