Princ Harry ohlásil podanie žaloby v emotívnom vyhlásení, ktoré zverejnil v utorok večer. Písal v ňom o tom, že bulvár prenasleduje vojvodkyňu Meghan podobným spôsobom ako jeho matku Dianu, ktorá tragicky zahynula v roku 1997. O život prišla pri autonehode v Paríži, keď sa snažila uniknúť pred novinármi.

„Najviac sa bojím toho, že sa zopakujú dejiny. Stratil som svoju matku a teraz vidím, ako sa obeťou rovnakých mocných síl stáva aj moja manželka,“ napísal Harry.

Posťažoval si, že sú spolu s Meghan dlhodobo vystavení lživej a „bezcitnej kampani“ a „neustálej propagande“, ktorú šíri časť britských bulvárnych médií.

Táto kampaň sa podľa princa zintenzívnila v priebehu posledného roka, keď bola Meghan tehotná a keď v máji 2019 porodila syna Archieho Harrisona.

Podľa Meghan a Harryho publikoval nedeľník Mail on Sunday predmetný osobný list nezákonne a spôsobom, ktorý bol „zámerne deštruktívny“. Okrem samotných novín podali žalobu aj na ich materskú spoločnosť Associated Newspapers.

Noviny sa podľa nich dopustili zneužitia osobných informácií a porušili autorské práva a britský zákon o ochrane údajov. O aký konkrétny list ide, princ neuviedol.