Výšku odškodného palác nezverejnil, uviedla agentúra AP. Zábery zhotovené v januári 2019 fotografmi agentúry Splash zverejnili noviny The Times a viaceré internetové servery.

Bolo na nich vidno obývaciu izbu, jedáleň a spálňu Harryho súkromného domu na anglickej pahorkatine Cotswolds v grófstvo Oxfordshire. Podľa princových právnikov fotografie týmto spôsobom nielenže narušili súkromie prominentného páru, ale aj „veľmi vážne“ ohrozili jeho bezpečnosť.

Dom na anglickom vidieku si pritom Harry a jeho manželka Meghan vybrali preto, že im poskytoval vysokú úroveň súkromia. Teraz si už nedokážu predstaviť, že by po zverejnení fotografií, zhotovených z nízko letiaceho vrtuľníka, mohli ešte v tomto sídle naďalej bývať.

Princ si musel najať právnikov, aby zaistili odstránenie predmetných záberov z internetu. Zo svojho archívu ich stiahla aj agentúra Splash, ktorá sa zameriava na správy a fotografie zo sveta celebrít. Okrem odškodného preplatila páru aj výdaje za právne služby.

„Ospravedlňujeme sa vojvodovi a vojvodkyni (zo Sussexu) za bolesť, ktorú sme im spôsobili,“ uvádza sa v ospravedlnení agentúry Splash, z ktorého citovala stanica BBC. Agentúra priznala, že incident s leteckým fotografovaním súkromného domu, ktorý bol zavinený „chybným úsudkom“, sa už viac nezopakuje.

Páru sa začiatkom mája narodil prvý syn Archie Harrison. V súčasnosti sa Harry s manželkou zdržiavajú v sídle Frogmore Cottage vo Windsore.