D. Baker je známy komik, ktorý donedávna pôsobil v éteri rádia BBC Radio 5 Live. Dostal však stopku krátko po tom, ako zverejnil fotografiu šimpanza oblečeného v plášti a s klobúkom. Z jednej strany ho za ruku drží žena, z druhej pri ňom stojí muž.

„Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu,“ pridal D. Baker k záberu krátky popis. Narážal na najnovšie udalosti v britskej kráľovskej rodine. V stredu totiž britský princ Harry a jeho manželka, vojvodkyňa Meghan, predstúpili pred novinárov a ukázali svojho prvorodeného syna, ktorý prišiel na svet v pondelok.

Netrvalo dlho a príspevok D. Bakera sa rozšíril po sociálnych sieťach. Britského komika, ktorý má na Twitteri vyše pol milióna fanúšikov, kritizovali za rasistický útok na pôvod Meghan, ktorá je dcérou belocha a Afroameričanky.

BBC prepustila moderátora. Ku kráľovskému dieťaťu prirovnal fotku opice

Zdroj: Twitter

„Bol to veľmi chybný úsudok. Danny je brilantný moderátor, no svoju šou u nás už viac nebude uvádzať,“ cituje portál BBC hovorkyňu média s tým, že podobné reakcie sú na míle vzdialené hodnotám, ktoré v rádiu a celej BBC zastávajú.

D. Baker uvádzal zábavnú rozhlasovú šou, ktorá niesla jeho meno. V programe bola každú sobotu ráno, poslednú epizódu odvysielala stanica BBC Radio 5 Live 4. mája.

Vtipkovať mal o cirkuse

Moderátor sa voči obvineniam z rasizmu bráni. Tvrdí, že fotografiou chcel

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa