R. Fico odpovedal na tlačovke na niekoľko otázok novinárov. Pýtali sa ho aj na súčasnú situáciu v strane a vzťahu s predsedom vlády a podpredsedom Smeru Petrom Pellegrinim. V utorok týždenník TREND informoval, že premiér je s veľkou pravdepodobnosťou na odchode zo Smeru.

R. Fico sa v odpovediach postupne dostal aj k samotným médiám. Tie prepojil s 51. výročím vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na územie vtedajšieho Československa, ktoré si krajiny pripomínajú práve v stredu.

„Je mi ľúto, že musím hovoriť o cenzúre a porušovaní demokratických pravidiel v tejto krajine. Koľkokrát mám opakovať primitívnu poučku o demokracii, že o zostavovaní vlády musia rozhodovať parlamentné voľby a nie ulica alebo nejakí majitelia médií,“ pýtal sa R. Fico.

Médiá nás ignorujú

Poslanec parlamentu pokračoval, že je „naozaj veľmi rozčarovaný a trocha aj nervózny“ z toho, že médiá neuverejňujú stanoviská Smeru. „My dáme stanovisko a médiá ho odignorujú. Urobia si svoj príbeh, ktorý je dva dni dopredu napísaný a ešte majú niektorí toľko drzosti napísať, že mlčíme,“ povedal.

Zástupcovia médií sa však pravidelne zúčastňujú tlačových konferencií R. Fica a ak dostanú priestor na otázky, pýtajú sa. Neraz sa však stalo, že dovolených bolo iba pár otázok. Alebo to, že bývalý premiér namiesto odpovedí odišiel z miestnosti v polovici novinárskej otázky. Na poslednom stretnutí s novinármi tiež dodal, že „všetci nám prajete to najhoršie“. Keď sa ho novinár Denníka N na predošlej tlačovke pýtal, či si týka s Marianom Kočnerom,

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa