Príspevok, na ktorý Rada pre vysielanie a retransmisiu dostala desiatky sťažností, sa nezaobišiel bez zmien v spravodajskej redakcii Markízy. Tím vedúcich vydania opustil v minulých dňoch spomínaný B. Bukovský. Službu mal v deň, keď sa reportáž Mareka Vnenčáka dostala do Televíznych novín - v utorok 31. marca.

Trojicu vedúcich vydania hlavnej spravodajskej relácie tvoria v Markíze aktuálne Alexander Kopunec, Silvia Kajánková a Božena Filová.

Sankcie sa podľa zdroja z televízie dotkli aj šéfa spravodajskej redakcie Tibora Mattyašovského. V akej forme, nie je známe. Markíza záležitosť nechcela na otázku Mediálne.sk komentovať.

„Rozhodli sme sa stanoviť prísnejšie pravidlá kontroly v rámci redakčných procesov,“ reagovala pôvodne televízia po odvysielaní reportáže, v ktorej sa venovala údajnému problému obvodného lekára s alkoholom, hoci podozrenie sa v samotnej reportáži napokon vyvrátilo.

Lekár nič nepil, čo potvrdila dychová skúška. Príspevok sa v ďalej časti zameral na pomalé pohyby staršieho lekára, čo malo súvisieť s jeho zdravotným stavom.

Chýb v reportáži však bolo viac. Televízia tiež neprišla ani na jeden prešľap pri výkone jeho lekárskej činnosti s výnimkou fajčenia cigarety v ambulancii. Napriek tomu lekára inkriminovala. V nadväznej reportáži na druhý deň riešil redaktor komplexnejšiu tému veku obvodných lekárov, z ktorých je vyše polovica starších ako 65 rokov.