Reportér Marek Vnenčák v utorkovom príspevku sa na základe diváckeho tipu vybral za lekárom, ktorý mal údajne ordinovať v podnapitom stave a nevládze stáť na nohách.

Sedemdesiatročný lekár má v reportáži spomalený rečový prejav aj pomalšie pohyby. Novinár sa ho priamo spýta, či niečo pil. „Hej, pil. Vodu,“ odpovie lekár a novinára vyzve, aby mu dal fúkať.

Markíza zavolá na lekára policajtov, ktorí otestujú jeho dych. Markíza príde so zistením – že lekár hovoril pravdu a pod vplyvom alkoholu nebol.

Jediný pochybný prejav správania lekára je, keď si lekár zapáli v ambulancii cigaretu. Televízia si „zgustla“ na jeho pomalých pohyboch vo viacerých záberoch, keď vyhadzuje cigaretu von oknom.

Hoci sa pôvodný námet na reportáž nepodarilo potvrdiť, novinár pokračoval. V rámci príspevku príde s vysvetlením pre jeho pomalé pohyby. Lekár sa priznal, že prekonal infarkt, menili mu bedrový kĺb, mal niekoľko operácií nohy a ruky.

V popise príspevku na webe to Markíza označuje za „zvláštne správanie lekára pod Tatrami“. Reportér sa neuspokojí s negatívnym dychovým testom a lekára sa pýta, či nezobral nejaké lieky na bolesti, ktorými trpí. Lekár to najprv poprie, neskôr prizná. 

Na to sa reportér opýta, či by nebolo lepšie, ak by zostal doma. Lekár má na to jasné vysvetlenie – neexistuje náhrada. Prečo, sa už diváci nedozvedia. Samosprávny kraj tvrdí, že starý lekár by mal sám ukončiť činnosť. Otázka, prečo kraj nehľadal náhradu za doktora v dôchodkovom veku, zo strany Markízy už nezaznie.

Markíza v príspevku uviedla aj to, že policajti sa neskôr po lekára vrátili a chceli ho predviesť na test krvi a moču, no v ambulancii nebol. Či už bolo po ordinačných hodinách a lekár tam, logicky, nemusel byť, televízia neuviedla.

Celá reportáž tak inkriminovala lekára, hoci televízii sa napokon nepodarilo zistiť nič – nielenže sa nepreukázalo, ale dokonca sa vyvrátilo tvrdenie, že by lekár pil alkohol počas služby. Napriek tomu Markíza sa na webe odvoláva na dojmy pacientov, že lekár je opitý.

Nepotvrdilo sa ani nadmerné množstvo látok v jeho tele, ktoré by mohli otupovať jeho zmysly – v divákoch mohlo vzniknúť iba podozrenie, že doktor ušiel z „miesta činu“ pred policajtmi.

Televízia tiež neprišla ani na jeden prešľap pri výkone jeho lekárskej činnosti. Tie by sa dali zistiť oslovením viacerých pacientov, no Markíza sa v celom príspevku venovala iba obmedzenému pohybu a rečovému prejavu doktora.

Doplnené 1. apríla 2015 o 17:35 - „Rozhodli sme sa stanoviť prísnejšie pravidlá kontroly v rámci redakčných procesov,“ reagovalo tlačové oddelenie Markízy na otázku Mediálne.sk, či bolo v poriadku, že príspevok sa venoval údajnému problému lekára s alkoholom, hoci sa podozrenie vyvrátilo.