RRTV udelila licenciu vysielateľovi FTV Prima na prevádzkovanie pozemného celoplošného a satelitného vysielania. Odštartovať má na budúci rok na jar, píše portál MediaGuru.cz.

Stanica tak bude šírená prostredníctvom terestriálneho vysielania, nemá chýbať ani v ponuke káblových a satelitných operátorov.

Televízia CNN Prima News prinesie kontinuálne spravodajstvo a ďalšie programy každý deň. Okrem spravodajských relácií ponúkne aj publicistiku, magazíny a diskusie. Vysielať bude v českom jazyku ako v poradí deviata stanica v portfóliu skupiny Prima.

O spolupráci Primy so CNN informovala česká komerčná televízia začiatkom apríla. Avizovala, že obsah vysielania novej stanice bude vytvárať oddelenie spravodajstva Primy. V televízii má aktuálne vznikať spravodajský tím, ktorý povedie nový šéf a ten bude zároveň viesť celé spravodajstvo skupiny.

Po viac ako 10 rokoch tento post opustila začiatkom mája Jitka Obzinová. Podľa MediaGuru je za jej odchodom práve vznik spravodajského kanála. Redakciu dočasne vedie šéfeditorka Eliška Čeřovská, meno nástupcu J. Obzinovej zatiaľ známe nie je.

CNN Prima News je zatiaľ najnovšia národná spravodajská stanica, ktorej CNN poskytuje licenciu na svoju značku, a zaradí sa tak ku kanálom ako napríklad CNN Indonézia, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švajčiarsko a CNN Grécko.

Členom redakčnej rady CNN bude renomovaný novinár z centrály CNN, jeho meno zatiaľ nekonkretizovali. CNN Prima News bude sídliť v novej spravodajskej centrále v Prahe, ktorá má byť vybavená najmodernejším technickým zázemím.

Súčasťou partnerskej licencie je popri poskytovaní obsahu CNN a používaní značky tiež zabezpečenie expertízy a poradenstva súvisiaceho so spustením novej spravodajskej stanice.