CNN Prima News je zatiaľ najnovšia národná spravodajská stanica, ktorej CNN poskytuje licenciu na svoju značku, a zaradí sa tak k ostatným kanálom, ktorými sú napríklad CNN Indonézia, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švajčiarsko a CNN Grécko.

Členom redakčnej rady CNN bude renomovaný novinár z centrály CNN, meno zatiaľ nekonkretizovali. CNN Prima News bude sídliť v novej spravodajskej centrále v Prahe, ktorá má byť vybavená najmodernejším technickým zázemím.

Súčasťou partnerskej licencie je popri poskytovaní obsahu CNN a používaní značky tiež zabezpečenie expertízy a poradenstva súvisiaceho so spustením novej spravodajskej stanice.

„So spustením vysielania stanice CNN Prima News sa začne v Českej republike úplne nová éra dynamického objektívneho spravodajstva, ktoré u nás nemá obdoby a diváci sa rozhodne majú na co tešiť,“ povedal Marek Singer, generálny riaditeľ skupiny Prima.

Ako dodáva, v súčasnosti budujú spomínanú centrálu v Prahe, ktorá bude podľa neho novinárom ponúkať jedno z najmodernejších štúdií a redakčných zázemí v Európe.

Prima spája sily so CNN, spustia spolu spravodajskú televíziu

Logo vznikajúcej stanice CNN Prima News Zdroj: Prima

Popri spravodajstve budú v v ponuke stanice CNN Prima News aj rôzne tematické programy. „Rovnako vznikne aj nová online platforma s kvalitným obsahom,“ dopĺňa M. Singer.

„Sme veľmi potešení spoluprácou so skupinou Prima, vďaka ktorej českým divákom ponúkneme kvalitu spravodajstva CNN na národnej úrovni,“ povedal Roland Nikolaou, riaditeľ divízie obsahu a licencií spoločnosti CNN International Commercial.

Ten si od spojenia medzinárodnej expertízy, širokého pokrytia a kvality obsahu zo strany CNN s hlbokou znalosťou českého prostredia a lokálnych otázok zo strany spravodajstva skupiny Prima sľubuje unikátne spojenie domáceho a zahraničného spravodajstva.

Materská spravodajská televízia CNN vysiela v Spojených štátoch od roku 1980. Vlastníkom televízie je mediálna skupina WarnerMedia, nástupnícka spoločnosť koncernu Time Warner, ktorý vlani kúpila spoločnosť AT&T. WarnerMedia je väčšinovým akcionárom v spoločnosti CME, ktorej patrí najväčší konkurent Primy na českom trhu – televízia Nova. Pod CME patrí aj slovenská Markíza.