Celková plocha štúdia CNN Prima News má takmer 300 štvorcových metrov. Priestoru dominuje moderátorský pult so zabudovanou LED obrazovkou, hneď za ním je jeden z niekoľkých veľkých LED panelov.

Štúdio má dve poschodia, z horného bude možné vysielať a tiež vstupovať naživo do programu. Farebnosť štúdia zodpovedá logu CNN Prima News, je teda prítomná modrá, červená a biela. Za návrhom stojí Jaroslav Holota z kreatívneho štúdia Ungroup.

Spravodajská CNN Prima News sa pripravuje na štart, ukázala štúdio

Nové štúdio televízie CNN Prima News Zdroj: Prima

„V tejto chvíli sa v novej budove dokončuje jedno z najmodernejších televíznych štúdií v Európe. Umožní CNN Prima News unikátne možnosti vysielania. Diváci sa rozhodne majú na čo tešiť,“ povedal Marek Singer, generálny riaditeľ skupiny Prima.

Na čele s Redakčnou radou

Podľa nového organizačného modelu dochádza tiež k zmene riadiacej štruktúry a následnej reorganizácii rolí a procesov v redakčnom tíme.

Doterajší riaditeľ spravodajstva skupiny Prima, Martin Ondráček, odstúpil z osobných dôvodov zo svojej funkcie ku koncu novembra a jeho pozícia zanikla.

Redakciu povedie Redakčná rada CNN Prima News. Tvorí ju riaditeľka News Production Eliška Čeřovská, riaditeľka News Gathering Petra Benešová a riaditeľ Online News Tomáš Večeřa. Táto Rada sa zodpovedá priamo generálnemu riaditeľovi skupiny Prima Markovi Singerovi.

Momentálne sa začína niekoľkomesačná tréningová fáza, kedy sa celý tím musí naučiť obsluhovať ako nové technológie, tak i vysielacie štúdio. Zároveň pod vedením odborníkov zo CNN sa začne aj školenie výrobných postupov.

„Toto partnerstvo je vzrušujúcim projektom aj pre CNN. Zdieľame hodnoty presnosti, spoľahlivosti a nestrannosti. Chceme spoločne vybudovať najdôveryhodnejšiu značku na českej mediálnej scéne,“ hovorí Tim Lister, člen Editoriálnej rady a vedúci tréningového programu CNN Prima News.

Sťahovala sa celá Prima

M. Singer dodáva, že nové usporiadanie umožní vyrábať každý deň „rýchle, živé a atraktívne spracované správy z domova i zo sveta“.

„Budeme sa pritom opierať o lokálnu redakciu CNN Prima News priamo napojenú na celosvetovú sieť CNN. Naším cieľom je poskytovať čo najširšiemu okruhu divákov maximálne objektívne české spravodajstvo na svetovej úrovni,“ dopĺňa šéf skupiny Prima.

CNN Prima News dostala v júni licenciu od českej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) na obdobie 12 rokov v júni tohto roka, vysielať má začať na budúcu jar. Okrem štúdia ukázala televízia aj nové logo.

Spravodajská CNN Prima News sa pripravuje na štart, ukázala štúdio

Logo CNN Prima News Zdroj: Prima

Po 21 rokoch zmenila adresu celá skupina Prima, ktorá opustila pražskú Palmovku a nasťahovala sa do nového sídla v Strašniciach. V zrekonštruovaných priestoroch polyfunkčného objektu Vinice bude skupina disponovať priestormi s rozlohou 12 500 štvorcových metrov na šiestich poschodiach.

Kancelárske priestory sa nachádzajú na štyroch nadzemných podlažiach, technické a prevádzkové zázemie televízie sa nachádza na dvoch podzemných podlažiach aj s parkovacími plochami. Okrem troch televíznych sa v budove nachádza aj šesť rozhlasových štúdií.