Režisérom filmu je Jakub Kroner, tvorca snímky Love či Bratislavafilmu. Za scenárom stojí Adriana Kronerová. Obaja sa podieľali aj na úspechu 12-dielneho seriálu, ktorý v dvoch sériách odvysielala televízia Markíza.

Film Šťastný nový rok teda ponúka mimoriadne silné herecké obsadenie – zo seriálových Mileniek si totiž vybral všetky štyri hlavné herečky, teda Táňu Pauhofovú, Zuzanu Norisovú, Gabrielu Marcinkovú a Antóniu Liškovú.

K ženskej časti pridal k nim silné mužské mená – Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Marek Majeský. Staršiu ghereckú generáciu zastupujú Emília Vášaryová, Jiří Bartoška a z českých kolegov vybral aj Jakuba Prachařa a Annu Kadeřávkovú.

Výborný dátum premiéry

Načasovanie je priam ideálne a distribútorovi Continental Film hrá do karát viacero faktorov. Tento týždeň je to jediná veľká premiéra – prakticky všetci ostatní distribútori stiahli veľké filmy na minulé či ďalšie týždne, odsunuli aj americké produkcie.

Šťastný nový rok má šancu hrať sa štyri dni v kuse a ísť po diváčkach naplno. Má 90 minút, multiplexy ho môžu nasadiť do dvojhodinových slotov a hrať tri až štyri razy denne v tej istej sále.

Jednosálové okresné kiná si Šťastný nový rok môžu zvoliť na

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa