Senzi o presune N. Mészároša na post riaditeľa televízia informovala v tlačovej správe. Vo funkcii nahradil Matúša Petreka.

Televízia potvrdila, že jej 100-percentným vlastníkom je naďalej producent a režisér Peter Núñez. Zároveň však stále vysiela vďaka pôvodnej licencii spoločnosti Mac TV, čo je posledný zvyšok prepojenia s TV Joj. Mac TV patria aj ďalšie oprávnenia na prevádzkovanie staníc Joj Group.

Senzi vznikla pôvodne 1. septembra 2013 ako štvrtý kanál Joj, 50-percentný podiel v akciovke Senzi, ktorá vysielanie zastrešovala, mal od začiatku P. Núñez. Vlani však podiel Joj odkúpil a stal sa jediným majiteľom stanice. V Česku podniká s majiteľom TV Barrandov Jaromírom Soukupom pri obdobnom hudobnom kanáli Barrandov Muzika. V ňom má slovenský režisér menšinový podiel.

N. Mészároš v minulosti pôsobil v rádiách Twist či Forte, známy je aj vďaka moderovaniu v Markíze. Neskôr ako manažér pracoval v menších českých rádiách. V Senzi sa zviditeľnil ako moderátor relácií, v ktorých si diváci nechávajú hrať piesne na želania. Prevádzkuje agentúru VIPmedia, kde je jeho spoločníkom Branislav Kiss. Agentúra usporadúva eventy a zastupuje umelcov vrátane interpretov známych z vysielania Senzi.

Senzi sa má pod vedením N. Mészároša zmeniť. „Aktuálne posilňujeme obchodné oddelenie a televízia sa pripravuje na svoju modernizáciu. Cieľom všetkých aktivít má byť posilnenie značky na trhu, ale aj rozšírenie pokrytia,“ uvádza sa v tlačovej správe Senzi.

V lete nasadila stanica redizajnovaný jingel pripomínajúci, že na trhu pôsobí tri roky. „Tvár televízie sa bude aj naďalej vyvíjať. Nový ‚šéf‘ plánuje zmeniť a zatraktívniť programovú štruktúru, ale aj obsah a grafiku,“ dodáva televízia.

Senzi momentálne vysiela na satelite, v káblovkách aj IP TV platformách. Naživo je dostupná aj na webe senzi.sk, kde ako partnera livestreamu uvádza operátora Antik Telecom. V DVB-T už stanica nefiguruje. „Televízia rokuje aj o možnostiach pokrytia v sieti pozemných vysielačov,“ uvádza k tejto možnosti šírenia Senzi.