Bolješik funkciu zastával od vlaňajšieho januára, keď vymenil Vincenta Štofaníka. Na starosti mal aj reláciu Občan za dverami. V pondelok 25. mája napísal, že v RTVS dal „protestnú výpoveď.

Katarína Začková, ktorá v investigatívnej relácii Reportéri pôsobí od jej vzniku v roku 2009 a istý čas  aj šéfovala jej tímu, nastúpi na pozíciu 1. júna. V štátnej televízii pracovala už predtým, do roku 1995, keď ju v období riaditeľovania Jozefa Darma prepustili kvôli relácii Eko ďalej…? Potom pracovala v týždenníku TREND.

Richard Bolješik
Neprehliadnite

V RTVS dal výpoveď šéfdramaturg Reportérov, hovorí o šikane

Na základe dohody končí k 31. máju svoje pôsobenie v RTVS aj vedúca Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Hana Lyons. Na túto pozíciu nastúpi od 1. júna Peter Nittnaus, ktorý momentálne vedie odbor rozhlasového spravodajstva a publicistiky. Túto funkciu od pondelka prevezme doterajší tímlíder domácej redakcie rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Miroslav Frindt už nebude tímlídrom domáceho spravodajstva televíznej časti, vo väčšej frekvencii bude moderovať ranné Správy RTVS a Správy a komentáre. Okrem toho sa bude venovať koncepcii projektu rozvoja a rozšírenia vysielania ranného spravodajstva.

Frindt sa v polovici mája postavil proti riaditeľovi sekcie spravodajstva a publicistiky Vahramovi Chuguryanovi. Generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi adresoval list o problémoch v spravodajstve, ktoré sú podľa neho spôsobené Chuguryanovým riadením.

Miroslav Kollár (Za ľudí)
Neprehliadnite

Kollár zo Za ľudí chce na výbore opäť riešiť RTVS, stretol sa aj s predsedom Rady

Jaroslav Rezník na stretnutí poďakoval všetkým za spoluprácu a požiadal ich o profesionalitu, budovanie dobrého mena a značky RTVS. Najbližším cieľom má byť podľa neho nielen udržanie vysokej sledovanosti, ktoré spravodajstvo dosahovalo počas koronakrízy, ale tiež rozbehnutie nových projektov. Ide o nový ekonomický magazín, rozšírenie ranného spravodajstva, ako aj regionálneho magazínu Regina, v súčasnosti pripravovaného v Banskej Bystrici a Košiciach, a tiež o správy a informácie z Bratislavy.