Spomínané platformy majú dnes milióny platiacich zákazníkov po celom svete. Ďalšie, napríklad Disney + a Apple TV+, pribudnú na trhu v priebehu najbližších mesiacov. Nárast streamingových služieb kopíruje stúpajúci trend nelineárneho sledovania obsahu, keď ho najmä mladšie publikum čoraz viac uprednostňuje pred klasickým televíznym vysielaním.

HBO v súčasnosti disponuje dvoma spomínanými streamingovými službami. Prvou je platená internetová televízia HBO Go, model s predplácaním HBO bez operátora funguje v rámci aplikácie HBO Now. Do tretice sa pokúsi publikum osloviť aj s HBO Max.

Ako približuje The Verge, diváci majú dostať na HBO Max rôznorodú ponuku vrátane seriálov a filmov, sledovať budú môcť aj niektoré programy HBO naživo. Nebudú chýbať ani programy od ďalších subjektov WarnerMedia, ktorú vlastní mediálny gigant AT&T. Ide napríklad o filmové štúdiá Warner Bros., New Line, DC Entertainment, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network a ďalších.

Nové seriály, ktoré WarnerBros produkuje pre televíziu CW (Batwoman, Katy Keen), budú na HBO Max, dostupné ešte pred televíznou premiérou. 

WarnerMedia, ktorej patrí aj spravodajská stanica CNN, síce odmietla komentovať otázky o cenách, no očakáva sa, 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa