Spoločnosť oznámila aj to, koľko si od zákazníkov vypýta za mesačný poplatok. Bude to suma 6,99 dolára, pričom ročný poplatok bude predstavovať 69,99 dolára.

V porovnaní s konkurenciou bude nová internetová televízia minimálne v začiatkoch o poznanie lacnejšia. Služba Netflix stojí v USA v základnom variante 12,99 dolára mesačne, za HBO Go platia zákazníci od 14,99 dolára.

Spustenie Disney+ komentoval aj generálny riaditeľ Disney Robert Iger. „Ide o náš prvý seriózny krok v tejto oblasti. Chceme osloviť toľko ľudí, koľko je možné,“ cituje ho portál Variety.

Ako informuje USA Today, R. Iger v tomto období zároveň potvrdil, že v roku 2021 opustí svoj post a odíde do dôchodku.

Finančná šéfka firmy tieto plány novej televízie konkretizovala. Podľa nej sa očakáva, že do konca roka 2024 má mať streamingová platforma od 60 do 90 miliónov predplatiteľov, z čoho budú dve tretiny tvoriť Američania.

Disney+ má byť postupne dostupná všade vo svete. V západnej Európe má odštartovať začiatkom roka 2020, v krajinách východnej Európy o pár mesiacov neskôr. Kedy presne príde na Slovensko a koľko eur mesačne bude tamojších zákazníkov stáť, zatiaľ známe nie je.

Simpsonovci s ušami Mickey Mousea

R. Iger na svojom Twitteri zverejnil náhľad do služby Disney+. Ako bolo známe, v ponuke nebudú chýbať „marvelovky“, projekty štúdia Pixar, spoločnosti Lucasfilm či novinky z dielne Walt Disney Studios. Všeobecne sa bude zameriavať na rodinný a zábavný obsah.

Disney spustí streamingovú službu v novembri. Slováci si budú musieť počkať

Zdroj: Twitter / Robert Iger

Či už to bude nový Dumbo, Toy Story 4, Leví kráľ alebo séria Hviezdnych vojen či Captain Marvel, programy si predplatitelia budú môcť stiahnuť a sledovať offline.

Na Disney+ budú dostupné aj

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa