„Predstavujeme Apple TV+, novú streamovaciu službu, v ktorej tie najkreatívnejšie osobnosti televízie a filmu rozprávajú príbehy, aké dokážu prerozprávať len oni sami. Apple TV+ s pôvodnými seriálmi a filmami všetkých žánrov prichádza ešte tento rok. Exkluzívne v aplikácii Apple TV,“ víta návštevníkov oficiálna stránka televízie na Slovensku.

Spustenie internetovej televízie Applu na Slovensku si ako prvý všimol portál Živé.sk. Hneď po predstavení služby v marci bolo známe, že by mala priniesť vlastnú tvorbu, zábavné relácie aj filmy. Na stránke ponúka aj ukážky programov, zapnúť je v nich možné anglické titulky.

Už teraz je známe, že na tvorbe obsahu spolupracuje viacero známych osobností. Medzi nimi sú napríklad herečky Reese Witherspoonová a Jennifer Anistonová, ktoré boli prítomné už na predstavovaní služby, moderátorka Oprah Winfreyová, ale aj režisér Steven Spielberg.

Zatiaľ nie je známa výška predplatného ani presný dátum, kedy sa k obsahu zákazníci dostanú. Niektorí odborníci si myslia, že Apple prichádza na tento trh príliš neskoro a konkurencia je veľká – okrem Netflixu a Amazonu aj stremingová paltforma HBO Go, spustenie v novembri chystá Disney+, vo Veľkej Británii sa zas projektom BritBox spojili televízie BBC a ITV.

S myšlienkou vlastnej silnej televízie sa pohrával už spoluzakladateľ spoločnosti Steve Jobs, nestihol ju však dokončiť. Súčasný generálny riaditeľ Tim Cook, ktorý je nástupcom S. Jobsa vytváral scenár pre túto službu takmer osem rokov.

Firma hľadá nové zdroje rastu kvôli klesajúcemu predaju iPhonov, preto sa rozhodla expandovať v oblasti digitálnych služieb za predplatné.

Príjmy spoločnosti Apple v segmente služieb vlani stúpli o 24 percent na 37,1 miliardy dolárov. Na celkových príjmoch firmy sa tento sektor podieľal približne 14 percentami, napísali pred časom agentúry AP a Reuters.