Státisíce divákov pre RTVS

Najvyššie čísla sledovanosti v sobotu sa dosiahli prevažne vo večerných časoch. Až 267-tisíc divákov tak sledovalo zábavný kvíz Záhady tela a RTVS upútala aj 255-tisíc divákov, ktorí pozerali talkšou Neskoro večer. Top trojku uzatvorila Smotánka, ktorá Markíze priniesla 203-tisíc divákov.

Zaujímavé čísla dosiahli aj filmy Veľký čínsky múr (191-tisíc divákov), Ako vytrhnúť veľrybe stoličku (97-tisíc divákov), Bournov mýtus (94-tisíc divákov) či Bláznivá dovolenka (81-tisíc divákov).

Čo sa týka celkového trhového podielu, tak Joj Group prekonala Markíza Group o 1,5 percenta, RTVS Group získala 13,5 percenta a TA3 mala 1,7 percenta.

Jojka mala najvyšší celkový trhový podiel

Iná cieľová skupina, iný rebríček. Odlišností je viac ako dosť a sledovanosť oveľa nižšia. Tomuto rebríčku však vládne film Veľký čínsky múr, ktorý si pozrelo 105-tisíc divákov s trhovým podielom 14,6 percenta.

Druhé miesto obsadil program RTVS, talkšou Neskoro večer prilákala 89-tisíc divákov s trhovým podielom 12,4 percenta a tretie miesto patrilo Markíze a filmu Ja som ty a ty si ja vďaka 87-tisíc divákom s trhovým podielom 12,2 percenta.

Najvyšší celkový trhový podiel pri tejto cieľovej skupine patrí Joj Group (19,4 percenta), nasleduje Markíza Group ( 17,7 percenta), RTVS Group (9,4 percenta) a TA3 (1 percento).