Päť programov RTVS

Sobotňajšia sledovanosť pre cieľovú skupinu 12+ sa mierne zvýšila, keď najúspešnejší program, teda Farma-duel, sledovalo až 319-tisíc divákov. Markíze sa podarilo dostať do top desiatky nespravodajských programov štyri programy.

Relácia Smotánka sa dostala na štvrté miesto (240-tisíc divákov), šou Tvoja tvár znie povedome až na deviate miesto (92-tisíc divákov) a film Deníček moderního fotra na desiatom mieste (90-tisíc divákov).

Až päť miest v rebríčku však patrí do vysielania verejnoprávnej RTVS. Vedomostná šou Záhady tela prilákala 290-tisíc ľudí a pri talkšou Neskoro večer strávilo čas 250-tisíc divákov.

Úspešné zostali aj relácie Postav dom, zasaď strom (120-tisíc divákov) a Nikto nie je dokonalý (116-tisíc divákov) či gastronomický cestopis Cestou-necestou (94-tisíc divákov).

Filmová sobota

Obchodne dôležitý rebríček pre cieľovú skupinu 12 až 54 rokov ponúkol o niečo viac filmových programov.

Prvé miesto rebríčka obsadila šou Farma - duel s trhovým podielom 20,9 percenta. Za ním sa umiestnil film Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw s 19,7-percentným trhovým podielom. Do poradia sa dostal aj ďalší film z ponuky TV Joj. Bola ním animovaná rozprávka Krúdovci, ktorá získala 15,4-percentný trhový podiel.

Úspešná bola aj Markíza, ktorá si pri filme Deníček moderního fotra pripísala 14,6 percentný trhový podiel a pri filme Venom zase 16,4-percentný trhový podiel.