Počet divákov sledujúcich dva najúspešnejšie slovenské seriály mierne stúpol.

Kým Dunaj, k vašim službám III zaznamenal minulý utorok (29. augusta) sledovanosť 414-tisíc divákov cieľovej skupiny 12+, prvý septembrový utorok sa ich počet zvýšil na 477-tisíc. Mierny pokrok je aj na strane seriálu Nemocnica, a to z 330-tisícov divákov na 349-tisíc divákov.

Ďalšia produkcia Televízie Markíza, seriál Mama na prenájom II prilákala pred obrazovky 265-tisíc ľudí, a tak zatiaľ zvláda konkurenciu z TV Joj v podobe kulinárskej šou Bez servítky, ktorú uviedli v dvoch častiach po sebe s výsledkom 180-tisíc a 257-tisíc divákov.

Rovnako aj reality šou Farma dokáže pritiahnuť v neskorších hodinách väčšiu pozornosť 208-tisícov divákov než komediálny seriál Tomáš a Diana (141-tisíc divákov). Svoje určite spravila aj dĺžka programu. Kým jojkársky seriál trvá približne 25 minút, markizácka reality šou obsadila zhruba 80 minút vysielacieho času.

Zaujímavé súboje sa odohrali v rebríčku pre cieľovú skupinu vo veku od 12 do 54 rokov. Približne 70-tisícový rozdiel je medzi prvým a druhým miestom v počte divákov, ale medzi tretím a štvrtým miestom sa rozdiel zmenšil na tesné tri tisícky divákov.

Lídrom však i tak zostal dobový seriál Dunaj, k vašim službám III so ziskom 27,7-percentného trhového podielu, na druhom mieste skončila Nemocnica s 19,2-percentným trhovým podielom.

V tesnom dueli medzi programami Mama na prenájom II a Bez servítky v tomto prípade vyhrala kulinárska šou s 23-percentným trhovým podielom, napriek tomu úspešný seriál zaznamenal vyšší trhový podiel, a to 25 percent.

Reality šou Farma sa dostala do rebríčka dvakrát, a to v podobe reprízy s vyše 30-percentným trhovým podielom a utorkovým pokračovaním s 21,2 percentami trhového podielu.

Úspech programov komerčných televízií je vidieť aj na celodennom trhovom podiele, keď Skupina Markíza dosiahla 39,1 percenta, joj Group prekročila hranicu 21 percent, ale verejnoprávna RTVS mala 8,2 percenta a spravodajská TA3 získala 1,8 percenta.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Seriál Pán profesor V
Neprehliadnite

Spustili nové série Pána profesora, Mamy na prenájom aj Farmy, ale do top 3 aj s Hranicou