Analytici v prieskume zameranom na trh v USA odhadli, že v tomto roku bude sledovať internetové televízie 182,5 milióna Američanov, čo znamená 53,3 percenta populácie.

Netflix je naďalej na čele so 158,8 milióna divákmi. Tento počet má rásť, no jeho podiel na trhu internetových televízií sa má znižovať. Navyše, rast predplatiteľov Netflixu sa spomaľuje aj vo svete. V druhom štvrťroku 2019 získal 2,8 milióna divákov celosvetovo, teda o niečo viac ako polovicu z predpokladaného počtu päť miliónov nových zákazníkov.

V USA evidoval Netflix v rovnakom období prepad počtu zákazníkov o 130-tisíc. Napriek tomu však eMarketer odhaduje, že posledné mesiace budú vyzerať pozitívnejšie, počet divákov medziročne narastie o 7,6 percenta.

Dôvodom sú napríklad aj nové série populárnych seriálov ako Orange Is the New Black, Stranger Things alebo film The Irishman od oscarového režiséra Martina Scorseseho, píše portál Tech Crunch.

Nasledujú Hulu a Prime Video

Netflix však už dávno nie je jedinou voľbou pre divákov, ktorí si chcú programy vyberať z online streamingových knižníc. Kým v roku 2014 mu patril 90-percentný podiel trhu, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa