Spoločnosť sa pripravuje na príchod svojej novej služby už dlhšie. V roku 2017 najala dvojicu Zack Van Amburg a Jamie Erlicht, dlhoročných predstaviteľov Sony Pictures Television.

Tí dohliadajú na prípravu Apple TV Plus, pričom počas prvého roku boli „vyzbrojení“ jednou miliardou dolárov vyčlenenou na pôvodný obsah.

Ako tvrdia zdroje Financial Times, tento balík peňazí sa postupne rozšíril a prekročil spomínanú hodnotu šiestich miliárd dolárov. Nie je však jasné, na aké časové obdobie je táto suma stanovená.

Aj originálnym programom chce Apple vyzvať konkurenciu, ktorej je stále viac. Síce doň investuje menej ako Netflix s ročnými výdavkami 15 miliónov dolárov, kľúčom k úspechu Applu ale majú byť lukratívnejšie zmluvy, s ktorými sa mu darí osloviť tvorcov v Hollywoode.

Stovky miliónov už Apple minul napríklad na seriál The Morning Show s áčkovým obsadením v hlavných úlohách – Jennifer Anistonová, Reese Witherspoonová a Steve Carell.

Výroba epizódy tohto programu je vraj drahšia ako pri hite Hra o tróny z dielne HBO, ktorej časť poslednej série stála asi 15 miliónov dolárov. The Morning Show bude 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa