Každým z krajských miest budú divákov sprevádzať zaujímavé osobnosti, ich autentickí obyvatelia. V prvej časti prevedie Košicami sprievodca Milan Kolcún, moderný a inovatívny prístup k budovaniu verejných priestorov predstavia Zuzana Révészová a Viktória Mravčáková a atmosféru a vône mesta predstaví jedna z najvýznamnejších parfumérok v Európe Eva Škovranová.

Uličkami mesta

Druhou epizódou prevedú uličkami Prešova Katka Koščová so sestrou, herečka Veronika Husovská s manželom, hudobným skladateľom Martinom. Žilinu predstaví herec Ján Dobrík, Trenčín napríklad Rasťo Pavlikovský, Nitru herečka Eva Pavíková, Trnavu napríklad spisovateľka Lucia Chrenko, Banskú Bystricu olympionik Matej Tóth a Bratislavu architekt a hudobník Juraj Benetin, ale aj spisovateľ a textár Daniel Hevier.

„Cieľom našej novej dokumentárnej série je predstaviť každé krajské mesto prostredníctvom ľudí, ktorí v ňom priamo žijú a sú dlhodobo jeho súčasťou. Zachytiť dobu, miesta či atmosféru príbehmi jednotlivca, pretože príbehy jednotlivcov formujú mesto a rovnako tak mesto svojimi príbehmi formuje jednotlivca. Pokúsime sa objaviť mesto a jeho (stáročiami formované) genius loci,“ uviedol šéfdramaturg dokumentárnej a vzdelávacej tvorby RTVS Ondrej Starinský.

Dokumentárna séria

Diváci spoznajú pocity, ktoré ľudia zo svojho mesta majú, kam v ňom radi chodia a čo sa im na ich meste páči.

Dokumentárnu sériu Moje miesta – príbeh mesta odvysiela Dvojka od 30. októbra každú nedeľu o 20.10 h.

Ďalšie dôležité správy

Väzenie
Neprehliadnite

V Bielorusku odsúdili na osem rokov prominentného investigatívneho novinára Sacuka