RTVS zverejnila nové spoty vo štvrtok. Tvrdí, že divákov „nezabáva balastom, keď sa dejú dôležité veci“. Vo videách sa objavujú moderátor Správ Ľubomír Bajaník, moderátor O 5 minút 12 Marek Makara a tiež reportérka a moderátorka Martina Kvačkajová.

Každý spot sa začína scénou, ktorá má pripomínať reportáže s témou a spracovaním typickým skôr pre komerčné televízie – aktuálne trendy v plážovej móde, strom, pri ktorom spával Napoleon či prezentácia nových majákov pre policajtov.

Z moderátorov redaktori

V štylizovanej pozícii reportéra sa v kampani objavuje aj spomínaný Ľ. Bajaníka, moderátor hlavnej spravodajskej relácie, hoci v RTVS redaktora v teréne nerobí. V spote si ho však zahral. 

Podobne je to aj v prípade M. Makaru, súčasného moderátora politickej diskusie. M. Kvačkajová bola redaktorkou, neskôr moderovala napríklad rozhovory s prezidentskými kandidátmi, dnes uvádza Správy z regiónov.

Cez známe tváre sa tak verejnoprávna televízia snaží promovať svoje spravodajstvo a do kontrastu ho dáva s komerčnými televíziami. Obsah ich spravodajstva pritom nespočíva výhradne v podobných lifestylových témach, zvyčajne ich radia za sériu najdôležitejších správ z domova a zo sveta.

Na kampani sa podľa hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej podieľali 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa