Predvianočná kampaň darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk poukazuje, že nie každý bude mať šťastné a veselé Vianoce. Približuje štyri reálne príbehy rodín a jednotlivcov, ktorí žiadajú prostredníctvom výzvy cez darcovský portál o finančnú pomoc v núdzi.

Horšie Vianoce ako vlaňajšie

,,Nejde len o tieto štyri príbehy. Podobných osudov je neuveriteľne veľa po celej krajine, veď len na našom portáli je viac ako 1 000 výziev na pomoc. Od všetkých počúvame, že tieto Vianoce budú ešte horšie ako vlaňajšie. Ich nečakajú dni pohody, často ani darčeky, ba dokonca ani večera v teple," povedal výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Ľudia Ľuďom Ján Lauš.

V predvianočnom čase chce portál upozorniť na štyri skupiny príjemcov pomoci na portáli. Ide o seniorov v ťažkej životnej situácii, rodiny so zdravotne znevýhodnenými deťmi, mladých ľudí s hendikepom či matky - samoživiteľky. Každú z týchto skupín prezentuje jeden z príbehov, ktoré nafotila fotografka Gabina Weissová.

Miliónové dary

,,Nie každý bude mať šťastné a veselé. Ale aspoň niektorí z núdznych možno môžu mať o niečo krajšie Vianoce aj vďaka našim darcom. Za 11 rokov fungovania LudiaLudom.sk už poslalo takmer štvrť milióna darcov dary vo výške viac ako 18 miliónov eur na 15 000 výziev," uviedla projektová manažérka neziskovej organizácie Romana Winkler. Zároveň podľa jej slov veria, že aj v dobe, keď každý cíti infláciu v podobe nárastu cien nielen energií či základných potravín, ešte vždy pomôžu ľudia ľuďom.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

KK31 Kyjev - Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas tlačovej konferencie po  summite tzv. krymskej platformy 23. augusta 2022 v Kyjeve. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v príhovore na summite tzv. krymskej platformy prisľúbil, že prinesie
Neprehliadnite

Financial Times označil ukrajinského prezidenta Zelenského za osobnosť roka