„Inkvizítori. Pokrytci. Pedofili. Úchyláci.“ Tieto štyri termíny napísala H. Hajtová vo svojom príbehu na Instagrame. K tomu pripojila náhľad na stránku pochodu, ktorý preškrtla.

Ako píše denník Plus Jeden Deň, na svojom profile na Facebooku na to upozornil aj poslanec parlamentu za Smer Juraj Blanár, ktorý tento príbeh aj zdieľal.

Hlavnými organizátormi Národného pochodu za život boli Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Cieľom bolo verejne podporiť ochranu života človeka od počatia a prijatie súvisiacich legislatívnych zmien.

Samotného pochodu za zúčastnilo približne 50-tisíc ľudí. Bol vyvrcholením série podujatí, ktoré sa začali v uplynulý piatok. Prihlásili sa k nemu aj viaceré koaličné aj opozičné strany a hnutia, medzi nimi napríklad SNS, OĽaNO, ĽSNS a Sme rodina či zástupcovia mimoparlamentných strán KDH či Kresťanská únia.

Pedofili a úchyláci. Vyjadrenia Hajtovej z kancelárie prezidentky budú riešiť
Zdroj: facebook J.B.

Príspevok Henriety Hajtovej Zdroj: Facebook

Z. Čaputová ako politička neprezentuje v tejto oblasti vyhranený názor. Podľa jej hovorcu Martina Strižinca sa vzniknutou situáciou po príspevku H. Hajtovej bude zaoberať po návrate z pracovnej cesty v New Yorku.

„Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,“ povedal M. Strižinec pre denník.

H. Hajtová má na sociálnej sieti Instagram súkromný profil. Portál Aktuality.sk informuje, že bývalá novinárka svoje slová už oľutovala. Tvrdí, že nesúhlas je potrebné vyjadrovať slušným spôsobom, čo si podľa svojich slov uvedomuje.

„Za svoje vyjadrenia na Instagrame sa týmto ospravedlňujem, uvedomujem si, že to bolo z mojej pozície nevhodné. Aj keď išlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte, ktorý je uzavretý len pre mojich priateľov, použila som nevhodné slová a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorých som sa tým dotkla,“ povedala H. Hajtová, ktorá začala pracovať v prezidentskej kancelárii počas pôsobenia Andreja Kisku a predtým bola redaktorkou Markízy.