Príspevky či videá s podobnou tematikou zverejňuje Z. Závodská už dlhšiu dobu, v súkromných blogoch a videách sa venuje aj hodnoteniu rôznej kozmetiky. Moderátorka v jednom z najnovších videí recenzovala aj produkty značky A. Pallovej.

Hodnotenie spomínaných produktov, ktoré moderátorka odskúšala, nebolo príliš pozitívne. Na jej názor zareagovala vyhlásením na Instagrame aj samotná A. Pallová. Z. Závodskú kontaktovala aj prostredníctvom svojho právnika. Tvár Ta3 žiadosti, aby video zo svojho konta stiahla, nevyhovela. Na vzniknutý konflikt upozornil denník Nový Čas.

Ta3 ukončila spoluprácu s moderátorkou Závodskou. Pre video o kozmetike

Z. Závodská napokon v príspevku na Instagrame vo štvrtok informovala, že v spravodajskej televízii končí.

„Dnešným dňom so mnou v TV Ta3 v nadväznosti na nedávne medializované udalosti, po takmer ôsmich rokoch, ukončili spoluprácu. Poďakovala som sa a zaželala vedeniu veľa zdravia a múdrych rozhodnutí,“ napísala v príspevku.

Ako informuje portál Topky.sk, k situácii sa vyjadrila aj samotná televízia. „Práca v spravodajstve vyžaduje zachovať na verejnosti neutrálny postoj k subjektom, ktoré sa môžu stať predmetom informovania. A to môže byť politická strana, občianske združenie, súkromné firmy a podobne,“ odznelo v stanovisku Ta3.

Televízia tiež dodala, že moderátor nemôže vedieť, o kom bude v spravodajských reláciách informovať, a práve preto nemôže pracovať v inom médiu a ani robiť reklamu, chváliť či kritizovať.

„Moderátori spravodajstva preto nemoderujú komerčné akcie, nesmú vystupovať v žiadnej komerčnej komunikácii a potrebujú súhlas na každý mediálny výstup mimo domovskej televízie, čo sa v tomto prípade nestalo. Ta3 potvrdzuje ukončenie spolupráce s moderátorkou Zuzanou Závodskou z dôvodu nielen tohto, ale viacerých profesionálnych zlyhaní, ktoré považuje súkromná televízia za internú záležitosť,“ cituje stanovisko televízie spomínaný portál.

Z. Závodská nastúpila do Ta3 v roku 2011, patrila k najskúsenejším moderátorkám. Pred príchodom do spravodajskej televízie pôsobila v Slovenskej televízii a predtým v Slovenskom rozhlase.