Miliardár Elon Musk uviedol, že používatelia sociálnej siete Twitter budú platiť mesačne osem dolárov, ak chcú, aby sa pri ich mene objavovala modrá ikona označujúca overený profil. Za použitia tohto označenia používaného bežne u známych osobností, sa teraz nič neplatí.

Prednosť v odpovediach a vyhľadávaní

,,Silu ľuďom! Modré (tlačidlo) za osem dolárov mesačne," napísal na Twitteri Musk, ktorý minulý týždeň dokončil prevzatie rovnomennej spoločnosti za 44 miliárd dolárov. Užívatelia, ktorí si za službu priplatia, budú mať podľa neho prednosť v odpovediach a vyhľadávaní.

Britská BBC na svojich internetových stránkach píše, že Twitter doteraz využíval na overovanie užívateľov žiadosť vo forme krátkeho formulára. Bol vyhradený ľuďom, za ktorých by sa niekto mohol pokúšať vydávať. Išlo o politiky, celebrity alebo známych novinárov. Firma tento systém zaviedla v roku 2009, kedy čelila žalobe pre to, že proti takýmto podvodným účtom nepodnikala dostatočné kroky.

Musk: Musíme platiť zloženky

Kritici Muskovho rozhodnutia zaviesť mesačný poplatok za modrú ,,fajku" upozorňujú na to, že pre užívateľov Twittera bude ťažšie rozlíšiť spoľahlivé zdroje. Keď sa pôvodne objavili informácie, že overený účet bude za 20 dolárov mesačne, napísal spisovateľ Stephen King, že ,,by skôr mali platiť mne". Musk mu na to odpovedal, že ,,nejako zloženky platiť musíme... Čo tak osem dolárov?"

Musk je šéfom automobilky Tesla a najbohatším človekom na svete. Podľa indexu miliardárov, ktorý zostavuje agentúra Bloomberg, dosahuje aktuálna hodnota jeho majetku 204 miliárd dolárov.

Ďalšie dôležité správy

WA 37 Teherán - Na snímke z pondelka 19. septembra 2022 od osoby, ktorá nie je zamestnaná v agentúre Associated Press (AP), a ktorú získala agentúra AP mimo Iránu, ženy utekajú pred policajtmi počas protestu proti smrti mladej iránskej ženy Mahsá Amíníovej v centre Teheránu. Mravnostná polícia v Teheráne zatkla 22-ročnú Amíníovú za údajné porušenie pravidiel obliekania. Iránka po troch dňoch vo väzbe upadla do kómy a zomrela. Jej smrť vyvolala kritiku medzinárodných predstaviteľov aj protesty ve
Neprehliadnite

Irán prepustil osem novinárov zadržaných počas protivládnych protestov